Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

28-11-2020

Ogłoszenia 29.11.2020

 • Dziś, I Niedziela Adwentu. Poświęcenie lampionów, wieńców adwentowych, opłatków i świec wigilijnych po Mszy św. o godz. 10.00 i na nieszporach o godz. 17.20
 • Dzisiaj nasza parafia macierzysta św. Andrzeja obchodzi swój doroczny odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 • Wszystkie dzieci a także młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze roratnie ku czci NMP. Szanując przepisy prawne w czasie epidemii, ale też nie chcąc pozbawiać dzieci radości adwentowych spotkań roratnich proponujemy aby dzieci przychodziły w tym roku przychodziły na Roraty jeden tydzień i jeden dzień według następującego harmonogramu:
  I tydzień adwentu i 21 XII – SP 3 + SP 6
  II tydzień adwentu i 22 XII – SP 43
  III tydzień adwentu i 23 XII – SP 36 i inne
  Roraty będą odprawiane o godz. 6.30. Przed  roratami, zapraszamy  dzieci i młodzież na spowiedź.
 • Zachęcamy, by zgodnie z tradycją, dzieci przychodziły na roraty z lampionami. Podobnie jak w latach ubiegłym prosimy też o przynoszenie do zakrystii słodyczy, które mogłyby stać się nagrodami dla dzieci w różnych roratnich konkursach.
 • Przed kościołem kiermasz książki religijnej i dewocjonaliów. Można tu nabyć książki, filmy DVD, audiobooki, dewocjonalia czy lampiony roratnie.
 • Przez cały adwent, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele będzie sprawowana Liturgia Godzin (poranna modlitwa brewiarzowa) o godz. 5.45. Modlitwę poprowadzi grupa Neokatechumenalna.
 • W poniedziałek imieniny ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Polecamy Go Bogu w modlitwie.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna. Po nowennie adwentowy koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu zespołu regionalnego „Piekarski Klachule”.
 • W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Dodatkowa Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 9.00. Ks. Biskup na ten dzień udziela dyspensy od piątkowego postu.
 • W czwartek modlimy się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Msza św. za kapłanów o godz. 8.00 a po nie nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 • W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.20.
 • Msza św. młodzieżowa w piątek o godz. 19.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
 • W sobotę o godz. 6.30 Msza Rodziny Różańcowej, rozważania i różaniec.
 • W sobotę o godz. 18.00 Msza św. za +.Ks. Józefa Wojtaska – wikariusza naszej parafii w latach 1981 – 1983, którego pogrzeb odbył się w Moszczance w ubiegłym tygodniu.
 • Przyszła niedziela – II niedziela adwentu – jest dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Kolekta przeznaczona na nasze Seminarium i diecezję, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla kościoła w krajach dawnego Związku Sowieckiego.
 • Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i palenia tytoniu w okresie Adwentu, by przez swoją ofiarę przyjść z pomocą ludziom uzależnionym od nałogów.
 • Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą, w dni powszednie od godz. 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. a w sobotę od godz 17.00
 • Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Nie wyznaczamy żadnej ceny, niech to będzie dar waszych serc na cele charytatywne Caritas.
 • Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można również zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz świąteczne świece ozdobne. Dochód z ich sprzedaż jest przeznaczony na pomoc najuboższym.
 • Dziś kolekta na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3455 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Młodzież naszej parafii pragnie zaangażować się w pomoc ubogim w ramach szlachetnej paczki. Jeśli ktoś chciałby wspomóc to dzieło – to dziś po Mszach św. przed kościołem młodzież będzie podawać informacje kto w jaki sposób mógłby pomóc. Natomiast za tydzień w niedziele odbędzie się zbiórka pieniężna przed kościołem a w salkach będzie można złożyć zakupione  potrzebnych rzeczy.

Logo YouTube