Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

19-12-2020

Ogłoszenia 20.12.2020

 • Dziś IV Niedziele Adwentu. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.
 • Zachęcamy do skorzystania z łaski spowiedzi przedświątecznej:
  • dziś przed każdą Mszą św.
  • W poniedziałek, wtorek i środę
   6.15 – 9.00; 11.00 – 12.00; 15.00 – 18.00
  • W środę noc konfesjonałów 20.00 – 22.00;
  • wigilia 6.15 – 9.00; 11.00 – 14.00
 • Caritas naszej Parafii oraz zaprzyjaźnione instytucje i osoby prywatne zapraszają osoby bezdomne i potrzebujące pomocy na „Świąteczny posiłek”. W ogrodach naszego probostwa przewidujemy trzy takie „posiłki na wynos”.
  • niedziela 20 XII – od godz. 15.00
  • wtorek 22 XII – od godz. 16.30
  • czwartek 24 XII – od godz.10.00
 • Od poniedziałku do środy na godz. 6.30 zapraszamy dzieci a także młodzież i dorosłych na Msze roratnie ku czci NMP. W tym tygodniu szczególnie na roraty zapraszamy: w poniedziałek dzieci uczące się w SP 3 i 6; we wtorek dzieci uczące się w SP 43; w środę dzieci uczące się w SP 36.. Prosimy by dzieci przyniosły ze sobą obrazki z poszczególnych tygodni rorat. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie rorat. Dziękujemy również tym, którzy obdarowali nasze dzieci słodyczami.
 • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej grupa modlitewna Misericordia zaprasza na „Wieczór Uwielbienia”
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
 • W środę spotkanie modlitewne przy relikwiach św. ojca Pio po Mszy o godz. 18.00.
 • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. (łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wieczerza postna i wspólne kolędowanie)
 • Od czwartkowego wieczoru wigilijnego będziemy świętowali Boże Narodzenie. Ze względów na ograniczenia związane z epidemią w naszym kościele będą odprawione dwie Pasterki za parafian: pierwsza o godz. 22.00 a druga o północy. Także w I i II święto będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 16.00
 • W II święto Bożego Narodzenia oddajemy cześć św. Szczepanowi. Zapraszamy na Msze św., które będą odprawiane w porządku niedzielnym.
 • Zarówno w I i II święto zapraszam na wspólne kolędowanie do kościoła na godz. 17.00.
 • Szopka z żywymi zwierzętami została postawiona w ogrodzie probostwa. Przy niej przed świętami będą wydawane „świąteczne posiłki na wynos” A od świąt można ją nawiedzać do niedzieli Chrztu Pańskiego. Wejście przez furtkę.
 • W przyszłą niedzielę wpatrywać się będziemy w  świętą rodzinę z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.
 • Przed kościołem do nabycia opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz świece ozdobne. Dochód z ich sprzedaży jest formą wspierania dzieci z biednych rodzin.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku prasowym m.in. Gość Niedzielny. Jest też nowy podwójny numer „Odkryj co zakryte” w całości poświęcony śp. ks. prałatowi Józefowi Kusche w cenie 8 zł. Jest też „Informator Parafialny” w którym umieszczono plan i zasady kolędy na czas pandemii.
 • Dziś kolekta na spłatę kredytu na remont wieży naszego kościoła. Kolekta poprzedniej niedzieli wynosiła 6.125zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w we wtorek i środę
 • Zbiórki pieniężne:
  • Pasterka na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej
  • Boże Narodzenie na utrzymanie naszej Parafii.
  • II święto na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny
  • Ofiara przy żłóbku na cele misyjne
Logo YouTube