Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

05-12-2020

Ogłoszenia 6.12.2020

 • Dziś II niedziela adwentu. Dzisiejszy dzień jest  dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie.
 • Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.
 • Dziś w naszym kościele Regionalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św.
 • Od poniedziałku do piątku na godz. 6.30 zapraszamy dzieci, a także młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie. W tym tygodniu szczególnie na roraty zapraszamy dzieci uczące się w SP 43. Przed roratami, okazja do spowiedzi. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na roraty z lampionami. (Lampiony można jeszcze nabyć przed kościołem i w zakrystii) Dziękujemy parafianom przynoszącym słodycze na nagrody i prosimy by to dobre dzieło kontynuować.
 • Przez cały adwent, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele jest sprawowana Liturgia Godzin (poranna modlitwa brewiarzowa) o godz. 5.40. Modlitwę prowadzi grupa Neokatechumenalna.
 • W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Charbela a po niej modlitwa przy Jego relikwiach.
 • We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św.,  o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00.
 • Uroczystość ta jest świętem patronalnym Dzieci Maryi – Eucharystia w ich intencji o godz. 16.30 oraz grupy Neokatechumenalnej – dla nich Msza o godz. 19.00 w kaplicy Domu Parafialnego.
 • 8 grudnia to też dzień Matki Bożej czczonej jako Róża Duchowna. W czasie objawień w Montichiari 8 grudnia 1947 roku Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono ‘Godzinę Łaski dla całego świata’. Poprzez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. (…) Jeśli ktoś nie może o tej porze przyjść do kościoła niechaj się modli u siebie w domu, a wtedy otrzyma ode mnie łaski”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 12.00.
 • Codziennie, w dzień i w nocy, trwa w naszych kościołach „Wieczna Adoracja” Pana Jezus w Najświętszym Sakramencie. W ciągu dnia adoracja odbywa się w poszczególnych kosciołach a w nocy w domach zakonnych i seminariach. Na piątek 11 grudnia przypada nasz dzień „Wiecznej Adoracji”. Zachęcamy wszystkich parafian do nawiedzania, szczególnie w tym dniu, naszego kościoła i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek o godz. 18.00 Msza św. za + śp. Ks. Zbigniewa Osadnika – wikariusza naszej parafii w latach 1978 – 1980, którego pogrzeb odbył się w Nysie.
 • Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i palenia tytoniu w okresie Adwentu, by przez swoją ofiarę przyjść z pomocą ludziom uzależnionym od nałogów.
 • Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą, w dni powszednie od godz. 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00. a w sobotę od godz 17.00
 • Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Nie wyznaczamy żadnej ceny, niech to będzie dar waszych serc na cele charytatywne Caritas. Można również zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz świąteczne świece ozdobne. Dochód z ich sprzedaż jest przeznaczony na pomoc najuboższym.
 • Dziś kolekta na nasze seminarium Duchowne i diecezję, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Przed kościołem także nasza młodzież prowadzi zbiórkę na „Szlachetną Paczkę”. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3610 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła.
Logo YouTube