Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

17-01-2021

Ogłoszenia 17.01.2021

 • Dziś  II Niedziela Zwykła – „Dzień Judaizmu” w Kościele katolickim w Polsce. Witamy w naszej Wspólnocie ojca misjonarza Dominika Ochlak, który  będzie  głosił Słowo Boże i rozprowadzał przed kościołem Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień nowego roku.
 • Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.
 • Trwają Duszpasterskie Spotkania Rodzin, czyli kolęda. Ze względu na panującą epidemię, nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w naszych mieszkaniach. Zapraszamy więc rodziny na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic.
  Po Eucharystii wspólne kolędowanie przy żłóbku zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wychodząc z kościoła każda rodzina otrzyma „mały zestaw kolędowy”, w którym będzie też poświęcona kreda by na drzwiach wypisać znaki kolędowego błogosławieństwa.
  W tym tygodniu zapraszamy rodziny z następujących ulic:
 • poniedziałek – Klonowa
 • środa – Pośpiecha, św. Floriana, św. Jerzego, św. Urbana
 • czwartek – 3-Maja
 • piątek – Wolności, Pawliczka, Majnusza, Broniewskiego
  Prosimy by przynajmniej jedna osoba z rodziny mogła uczestniczyć w tych kolędowych spotkaniach. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła. Można je złożyć w czasie kolekty na Mszach św kolędowych bądź przelewem na konto parafialne z dopiskiem „Ofiara kolędowa”
 • W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Kościoła.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 w kościele spotkanie dzieci klas III, których rodzice zdecydowali się na kontynuowanie przygotowań do I Komunii św. mimo pandemii. W sobotę dla tej grupy spotkanie
  z krawcem.
 • Również w poniedziałek po wieczornym spotkaniu kolędowym „Wieczór uwielbienia”.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza zbiorowa, a po niej nowenna.
 • W środę z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła.
 • W środę w kościele św. Józefa odbędzie się pierwszy Zabrzański Wieczór ze Świętym Józefem. Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczyć będzie oraz konferencję wygłosi ks. biskup Andrzej Iwanecki. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.15. Po konferencji różaniec prowadzony przez mężczyzn oraz nabożeństwo przez wstawiennictwo Świętego Patrona. W Roku Świętego Józefa gorąco zapraszamy do udziału w tym skupieniu. Na kanale YouTube parafii św. Józefa będzie także transmisja online.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza szkolna.
 • W czwartek Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka
 • W sobotę o godz. 17.15 w kościele spotkanie modlitewne: Trzy kwadranse przy relikwiach św. o. Pio.
 • W przyszłą niedzielę, z ustanowienia papieża Franciszka, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu przypada pamiątka 117 rocznicy urodzin + ks. prałata Franciszka Pieruszki.  Msza św w Jego intencji  o godz. 18.00.
 • Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. W ubiegłym roku z tego tytułu parafia otrzymała 11.000 zł. Dziękujemy.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła. Kolekta z poprzedniej niedzieli to 4.495 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
Logo YouTube