Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

13-03-2021

Ogłoszenia 14.03.2021

 • Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy, że w naszym kościele okazja do spowiedzi jest codziennie przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17.00 do 18.00. Zaś stały konfesjonał został przeniesiony do kościoła św. Józefa i tam spowiedź od poniedziałku do soboty 11.00 – 12.00; 16.00 – 18.00.
 • Do czwartku codziennie odmawiamy nowennę do św. Józefa. Modlitwy nowenny będziemy odmawiać dziś po Gorzkich Żalach a w dni powszednie po każdej Mszy św.
 • Od poniedziałku do piątku zapraszamy na wspólną modlitwę brewiarzową na godz. 5.40. Jutrznie prowadzi grupa neokatechumenalna.
 • W poniedziałek katecheza dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. w kaplicy Domu Parafialnego: 16.30 – SP 3; 17.15 – SP 6.
 • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. grupa Misericordia zaprasza na Wieczór Uwielbienia.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W środę na Mszy św. o godz. 18.00 z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła.
 • W czwartek zapraszamy dzieci na Msze św. szkolne i Drogę Krzyżową na godz. 17.00 i 18.00.
 • W piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zachęcamy, szczególnie w tym Roku św. Józefa do uczczenia Opiekuna Kościoła Świętego uczestnictwem we Mszy św. i Drodze Krzyżowej o godz. 8.30 i 17.15. Wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 będzie udzielany sakrament bierzmowania.
 • Również w piątek zapraszamy naszą młodzież i nie tylko na Drogę Krzyżową drogami i bezdrożami naszego miasta. Trasa przygotowana przez ks. Krzysztofa ma ok 20 km. Uczestnicy będą wędrować w małych 5-osobowych grupkach. Rozpoczęcie Mszą św. o 20.00 w naszym kościele. Zakończenie w miejscu startu.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 5250 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Jeszcze przed świętami chcemy postawić pomnik na grobie śp. ks. prałata Józefa Kuschego. W testamencie ks. prałat zapisał całą swoją własność rodzinie. Dlatego na postawienie nagrobka przeznaczamy pieniądze, które pozostały ze sprzedaży książek śp. ks. Prałata jak również na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem.
 • Dziś przed kościołem można nabyć książki, audiobooki, filmy o tematyce religijnej i dewocjonalia. Mogą one ubogacić nasze wnętrze jak również być dobrym prezentem na święta, czy dla dzieci o okazji I-Komunii. Z nowości polecamy publikacje o św. Józefie. Warto również przypomnieć, że są one do nabycia w naszej kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 • Przed kościołem można nabyć świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele Caritas.
Logo YouTube