Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

22-05-2021

Ogłoszenia 23.05.2012

 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w tradycji nazywana Zielonymi Świętami. Uroczystość ta kończy radosny obchód okresu wielkanocnego. Nieszpory o Duchu św. połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.20.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w sobotę i niedzielę o godz. 17.20.
 • Jutro obchodzimy drugi Dzień Zielonych Świąt jako święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Kolekta na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez Caritas. Tradycyjnie także po Eucharystii o godz. 18.00 poświęcenie samochodów i motocykli na rozpoczęcie sezonu turystycznego.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie w kościele z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. – grupa czerwcowa.
 • We wtorek swoje urodziny obchodzi ks. Paweł Łukaszyk. Msza św. w jego intencji dziś o godz. 8.30. Polecamy solenizanta modlitwie parafian.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i nowenna w ramach nabożeństwa majowego.
 • W środę Dzień Matki.
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. szkolne o godz. 17.00 i 18.00.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.. Początek uroczystości o godz. 8.30.
 • W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 • Okazja do spowiedzi w ramach „stałego konfesjonału” w kościele św. Józefa od poniedziałku do soboty w godz. 11.00-12.00 i 16.00-18.00. W naszym kościele przed każdą Mszą św. oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie naszej parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta z ubiegłej niedzieli wynosiła 4085 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dziękujemy także dzieciom I-Komunijnym i ich rodzicom za złożone ofiary i kwiaty do dekoracji kościoła.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku prasowym jest również do nabycia nowy numer naszego miesięcznika „Odkryj co zakryte” a w nim m. in. artykuł o Duchu Świętym, relacja z „Pre-festiwalu życia”, informacja o organizowanych przez parafię koloniach dla dzieci i młodzieży.
 • Nasza parafia organizuje w Ośrodku Caritas w Turzy wypoczynek dla seniorów w dniach od 10 do 19 czerwca. Przygotowujemy także 3 turnusy kolonijne dla dzieci. (28.06.-12.07.; 12-26.07.; 26.07.-9.08.) Szczegółowe informacje w „Odkryj co zakryte”. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Logo YouTube