Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

29-05-2021

Ogłoszenia 30.05.2021

 • Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej. Uroczystość ta kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 • Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe ku czci NMP. Dziś o godz. 17.20 a jutro po wieczornej Mszy św.
 • Od wtorku zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 17.20.
 • Dzieci do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała prosimy na próbę w poniedziałek o godz. 16.00. Parafian prosimy o przynoszenie do kościoła kwiatów do sypania przed Najśw. Sakramentem.
 • We wtorek Dzień Dziecka. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i Nowenna.
 • W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W tym dniu Lud Chrześcijański składa publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesjach. Z uwzględnieniem przepisów związanych z epidemią (maseczki, odstęp) nasza parafialna procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 8.30 ulicami: plac ks. Pieruszki, 3-Maja, św. Floriana, ks. Pośpiecha, św. Urbana, 3-Maja zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Eucharystie w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.00, która wypada ze względu na procesję. Zachęcamy do licznego udziału w procesji. Prosimy by dzieci I-Komunijne przyszły na procesję w swoich strojach komunijnych. Prosimy również o świadectwo wiary i miłości do Najśw. Sakramentu przez wywieszenie flag kościelnych czy państwowych oraz o ustrojenie okien emblematami eucharystycznymi. W takie dekoracje można się zaopatrzyć także w naszej kancelarii parafialnej we wtorek i środę. Kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • Prosimy o pomoc w budowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 • W dawnej Oktawie Bożego Ciała (od piątku do następnego czwartku) zapraszamy szczególnie do udziału we Mszach św. o godz. 18.00 połączonych z procesją teoforyczną dookoła kościoła z Najświętszym Sakramentem. Niech w tych dniach nie zabraknie też w kościele i na procesjach dzieci i młodzieży. Prosimy by także w czasie Oktawy dzieci I-Komunijne przychodziły na procesje w swoich strojach komunijnych.
 • W piątek kancelaria będzie czynna w godz. 8.30 -12.00. W tym też dniu mamy prawo skorzystać z dyspensy od zachowania piątkowego postu, udzielonej przez ks. Biskupa.
 • W piątek nabożeństwo wynagradzające NSPJ po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
 • Msza młodzieżowa o godz. 19.00.
 • W sobotę o godz. 6.30 Eucharystia w intencjach Żywego Różańca a po niej rozważania i różaniec.
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Do posługi wśród chorych od czerwca wracają Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii. Osoby chore i starsze pragnące przyjąć Komunię św. w niedzielę w swoim domu również prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium i diecezję, a przed kościołem zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Kolekta z ubiegłej niedzieli wynosiła 5160 zł. Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Chcemy 10 czerwca zorganizować jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Pasyjno Maryjnego w Wąsoszu Górnym zakończoną piknikiem w Turzy. Zapisy w kancelarii parafialnej
 • Nasza parafia organizuje w Ośrodku Caritas w Turzy wypoczynek dla seniorów w dniach od 10 do 19 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy. Więcej informacji w informatorze parafialnym, gablotkach i na parafialnej stronie internetowej i facebooku. Prosimy również nauczycieli, bądź osoby mające odpowiednie przygotowanie, do pomocy w zorganizowaniu i przeprowadzeniu kolonii. Zainteresowanych takim wolontariatem prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

Logo YouTube