Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

19-06-2021

Ogłoszenia 20.06.2021

 • Dziś 12 niedziela zwykła. Z dniem dzisiejszym kończy się dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej udzielona przez ks. Biskupa na czas pandemii.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 17.20.
 • W poniedziałek po wieczornej Liturgii grupa Misericordia zaprasza na „Wieczór Uwielbienia”.
 • We wtorek Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
 • W środę „Dzień Ojca”. Msza św. w intencji naszych ojców o godz. 18.00. Po Eucharystii, nabożeństwo do NSPJ i modlitwa przy relikwiach św. ojca Pio.
 • W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci klas II wraz z rodzicami. Po Liturgii w kościele spotkanie informacyjne o przygotowaniu do I Komunii św.
 • W piątek zakończenie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. w intencji dzieci i młodzieży
 • Dekretem ks. biskupa kończy po 7 latach posługę w naszej parafii ks. Tomasz Wieczorek. Dziękujemy za Jego zaangażowanie i posługę duszpasterską. Msza św. dziękczynna w Jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę 22 sierpnia.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę zadłużenia za remont wieży naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3915zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy. Nasze Miasto dofinansuje wypoczynek dzieci na 2 i 3 turnusie. Koszt 15-dniowych kolonii wynosi 200 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • W dniach 19-21 sierpnia br odbędzie się diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zabrzańska grupa czerwona wyruszy w tym roku z naszego kościoła. Na potrzeby pielgrzymki powstała strona internetowa: gliwicka.com. Na stronie dokładne informacje na temat pielgrzymki. Na tej też stronie prowadzone są zapisy uczestników.
Logo YouTube