Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

27-06-2021

Ogłoszenia 27.06.2021

 • Dziś 13 niedziela zwykła w ciągu roku. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 17.20.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ do środy po wieczornej Mszy św.
 • W poniedziałek o godz. 11.00 wyjazd dzieci na I turnus kolonii w Turzy. Mamy jeszcze wolne miejsca na turnusie 2 i 3. Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy.
 • We wtorek uroczystość śś Ap. Piotra i Pawła głównych patronów naszej diecezji. Dzień Papieski papieża Franciszka.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa, a po niej nowenna.
 • Od czwartku będzie obowiązywał wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00 (w czwartek o 17.00) a w niedziele (18.00 sobota) 7.00, 9.00, 11,15, 13.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św.
 • W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne:
  • czwartek kapłański
   • O godz. 8.00 Msza św. w intencji kapłanów
   • Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa po porannej Mszy.
  • I piątek poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
   • 7.30 Godzinki o NSPJ
   • nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy o godz. 8.00 i o godz. 17.20
  • I sobota poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP
   • 7.30 różaniec
   • 8.00 Msza rodziny różańcowej
  • Odpust parafialny ku czci św. Anny w tym roku będziemy obchodzili 25 lipca.
  • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4305 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
  • W dniach 19-21 sierpnia br odbędzie się diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zabrzańska grupa czerwona wyruszy w tym roku z naszego kościoła. Na potrzeby pielgrzymki powstała strona internetowa: com Na stronie dokładne informacje na temat pielgrzymki. Na tej też stronie prowadzone są zapisy uczestników. Więcej informacji w najnowszym „Odkryj co Zakryte”
Logo YouTube