Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

05-06-2021

Ogłoszenia 6.06.2021

 • Dziś 10 niedziela zwykła. O godz. 17.20 nabożeństwo ku czci NSPJ i procesja z Najśw. Sakramentem.
 • W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. wieczorne, po których odbywa się nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją z Najśw. Sakramentem. W czwartek zakończenie Oktawy: Eucharystia o godz. 18.00 i procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła.
 • W poniedziałek modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Nabożeństwa do NSPJ po każdej Mszy św. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Przed pierwszą Mszą św. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwo czerwcowe po Eucharystii o godz. 8.00
 • W przyszłą niedzielę przypada „Dzień Fatimski”. Nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie naszego kościoła.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium i diecezję a przed kościołem zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. utrzymanie naszej parafii. Kolekta z ubiegłej niedzieli wynosiła 4020 zł. Serdecznie dziękujemy parafianom za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • W czwartek, 10 czerwca, jednodniowa pielgrzymka autokarową do sanktuarium Pasyjno Maryjnego w Wąsoszu Górnym zakończon piknikiem w Turzy. Również od 10 do 19 czerwca organizujemy w Ośrodku Caritas w Turzy wypoczynek dla seniorów. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 7.30 sprzed kościoła.
 • Zapraszamy do skorzystania z organizowanego przez naszą parafię letniego wypoczynku dla dzieci w Ośrodku Caritas w Turzy.

Logo YouTube