Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

10-07-2021

Ogłoszenia 11.07.2021

  • Dziś 15 niedziela zwykła. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.
  • Od dziś do następnej niedzieli podejmie w naszej parafii posługę ks. neoprezbiter Michał Dielehner. W sobotę odwiedzi chorych z posługą sakramentalną i błogosławieństwem prymicyjnym. (chorych i starszych parafian prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej). W przyszłą niedzielę będzie nam głosił słowo Boże i po wszystkich Mszach będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
  • W poniedziałek o godz. 11.00 wyjazd dzieci na 2-turnus kolonii w Turzy. Powrót dzieci z 1-turnusu około 14.30-15.00.
  • We wtorek „Dzień Fatimski” o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej z homilią a po niej nowenna, różaniec i procesja wokół kościoła. (prosimy przynieść ze sobą do kościoła świece)
  • W środę uroczystość św. Kamila patrona Zabrza. U ojców Kamilianów uroczysta suma odpustowa dziś o godz. 12.15. Nieszpory o godz. 16.00.
  • Od piątku do niedzieli odbędzie się 20 Wielki Konwent Templariuszy połączony z inwestyturą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: w piątek na Mszy o godz. 18.00 wprowadzenie do kościoła relikwii św. Andrzeja Boboli (relikwie pozostają pod opieką Zakonu, jednak ich miejscem przechowywania będzie nasz kościół); po Mszy Droga Krzyżowa i ceremonia obłóczyn kapelana Preceptorii Pomorza; w sobotę Msza z inwestyturą o godz. 11.00.
  • W sobotę po Eucharystii o godz. 8.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie modlitewne parafialnej grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy zarówno członków Apostolstwa jak i innych parafian.
  • W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła.
  • Trwają zapisy na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Informacje i zgłoszenia na com.
  • Kolekta dzisiejsza na utrzymanie parafii, a przed kościołem zbiórka na organizowane przez naszą parafię kolonie charytatywne. Kolekta w ubiegłą niedzielę wraz z I-piątkiem wynosiła 4880 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
Logo YouTube