Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

05-09-2021

OGŁOSZENIA 05.09.2021

·        Dziś XXIII niedziela zwykła w ciągu roku. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.20. Witamy w naszej Wspólnocie ks. Piotra Kansy emerytowanego proboszcza z parafii św. Anny w Gliwicach Łabędach, który od września będzie co niedzielę pomagał nam w posłudze duszpasterskiej.

 

·        Od dziś (godz. 17.00) rozpoczynamy nową serię nauk przedślubnych w naszym Domu Parafialnym.

 

·        Dziś w naszym Domu Parafialnym można się zaszczepić przeciw COVID-19. (7.00-16.00)

 

·        W poniedziałek o godz. 18.00 Msza ku czci św. Charbela po niej nabożeństwo przy relikwiach i błogosławieństwo olejem.

 

·        We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.

 

·        W środę święto Narodzenia NMP.

 

·        Msza szkolna w czwartek o godz. 17.00

 

·        W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie młodzieży w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji. Na spotkaniu tym będzie obecny także ks. bp Andrzej Iwanecki. Zapraszamy naszą młodzież do licznego udziału.

 

·        W sobotę spotkanie czcicieli św. Franciszka po Mszy o godz. 8.00 w kościele.

 

·        W przyszłą niedzielę odbędzie się w Warszawie beatyfikacja sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Mari Czackiej. Na stoliku prasowym specjalne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. oraz darmowy numer Dobrych Nowin przygotowujące nas na to wielkie wydarzenie. Przed kościołem można również zakupić za 5 zł. książkę przybliżającą nam postać Prymasa Tysiąclecia.

 

·        W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

 

 

 

·        W Domu Parafialnym w środę o godz. 19.00 spotkanie ministrantów i lektorów a w sobotę o 11.00 spotkanie Dzieci Maryi. Zapraszamy dzieci i młodzież już zaangażowane w spotkania tych grup jak i wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w tę liturgiczną i Maryjną formację.

 

·        Rodzice dzieci klas III, którzy chcą posłać w tym roku szkolnym swoje dzieci do I-Komunii św. proszeni są o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych i oddanie ich w kancelarii parafialnej do końca września.

 

·        Młodzież szkół ponadpodstawowych i dorośli, którzy nie byli jeszcze bierzmowani, mogą się zapisać na przygotowanie do tego sakramentu. Prosimy są o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych i oddanie ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do końca września.

 

·        Kolekta przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne i Diecezję, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla uchodźców. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4385 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.

 

·        Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na rekolekcje do Kokoszyc w dniach 17-19 września. Szczegółowe informacje w gablotce.

 

 

Logo YouTube