Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

11-10-2021

OGŁOSZENIA 10.10.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

10. 10. 2021

Dziś, w XXVIII niedzielę zwykłą, obchodzimy Dzień Papieski – chcemy pamiętać szczególnie o nauczaniu św. Jana Pawła II.

W naszej Wspólnocie Parafialnej dzisiejsza niedziela jest również uroczystością 121 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za ten Dom Boży, za to miejsce, które On napełnia swoją obecnością. Dziękujemy za tych, którzy budowali tę świątynię, troszczyli się i troszczą o jej piękno. Dziękujemy Bogu za kapłanów, którzy tu przez lata pełnili posługę duszpasterską i wszystkich tych, którzy angażowali się we wszystkie dobre dzieła naszej parafii.

Trwa październik, miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy także do odmawiania różańca w naszych rodzinach, które są Domowymi Sanktuariami Kościoła.

We wtorek zapraszam na różaniec o godz. 17.15 połączony z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza zbiorowa ku czci Matki Bożej.

W środę przypada Dzień Fatimski dlatego zapraszam szczególnie na fatimski różaniec o godz. 17.15, po nim Msza z homilią i procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.

W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji naszych nauczycieli i wychowawców. O godz. 17.00 Msza szkolna, a po niej różaniec.

W sobotę obchodzimy uroczystość św. Jadwigi patronki Śląska.

W sobotę pielgrzymka Apostolatu Wspierania Powołań im ks. Teodora Christopha do Miasteczka Śl. Zainteresowanych wspólnym pielgrzymowaniem prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawiciela naszego Seminarium, który będzie głosił nam słowo Boże. Kolekta na nasze seminarium duchowne.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta jest „żywym pomnikiem św. Jana Pawła II” i wspiera zdolną młodzież z uboższych rodzin w zdobyciu wykształcenia. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4515 zł. a zbiórka na cele charytatywne 820 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.

Przed kościołem nasza młodzież sprzedaje „papieskie kremówki” z Wadowic. Cena 6 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na remont salki młodzieżowej.

Logo YouTube