Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

31-10-2021

OGŁOSZENIA 31.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31. 10. 2021

 

Dziś 31 niedziela zwykła w ciągu roku. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci i młodzież a także dorosłych na „Wieczór ze świętymi”, który odbędzie się dziś o godz. 18.00 w parafii św. Józefa. Wyjście wspólne sprzed naszego kościoła o godz. 17.20. Szczegóły na plakatach.

·        Jutro będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele są odprawiane jak w niedzielę z tą różnicą, że nie będzie w kościele Mszy o godz. 13.00. Będzie za to nabożeństwo za zmarłych i Msza za zmarłych zalecanych o godz. 14.30 na naszym cmentarzu.

·        We wtorek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze za zmarłych zalecanych o godz.: 6.30, 8.00, 16.30 i 18.00.

·        W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie nasz Klub Inteligencji Katolickiej i jego sympatyków. Po Mszy spotkanie KIK-u w Domu Parafialnym.

·        W środę swoje urodziny obchodzi ks. biskup Andrzej Iwanecki.

·        W tym tygodniu będziemy przeżywali Dni eucharystyczne I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca.

·        W czwartek modlimy się o nowe powołania i o uświęcenie duchowieństwa. Msza za kapłanów o godz. 8.00, a po niej nabożeństwo. Msza szkolna o godz. 17.00.

·        W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy o godz. 8.00. Msza młodzieżowa o godz. 19.00.

·        W sobotę Msza Rodziny Różańcowej o godz. 6.30, rozważania I-sobotnie i różaniec.

·        W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Przypominamy też o posłudze naszych Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, którzy zanoszą Komunie św. do domów chorych i starszych parafian. Zainteresowanych ich posługą prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

·        Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz w kancelarii cmentarza. W intencji zmarłych zalecanych będą odprawiane Msze św. w Dzień Zaduszny w kościele. Za nich też modlimy się w nabożeństwach wypominkowych odmawiając różaniec, na który zapraszamy od 2 do 8 listopada na godz. 17.00. (czwartek po Mszy o godz. 17.00)

·        Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z sakramentu pokuty przed uroczystością Wszystkich Świętych by móc zyskać w tych dniach odpust zupełny za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi przed każdą  Mszą.

·        Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4585 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.

·        Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś oprócz stałej oferty można nabyć nasz miesięcznik „Odkryj co Zakryte”, a przed kościołem ministranci rozdają darmowe pismo „Dobre Nowiny”

 

 

Logo YouTube