Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

07-11-2021

OGŁOSZENIA 07.11.2021

 • Dziś XXXII niedziela zwykła.
 • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wypominkowe dziś i jutro na godz. 17.00. Wypominki-zalecki można jeszcze składać w zakrystii.
 • Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Decyzją Stolicy Apostolskiej odpust ten jest zupełny w tym roku przez cały listopad, a w inne dni roku jest cząstkowy. Do zyskania odpustu potrzebne jest wzbudzenie intencji jego uzyskania, być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź) i przyjąć Komunię św., należy też odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca św.
 • We wtorek o godz. 16.00 Msza za Ojczyznę wraz ze ślubowaniem klas mundurowych.
 • We wtorek o godz. 18.00. Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W środę na godz. 19.00 zapraszamy naszą Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie na probostwie.
 • W czwartek rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. za Ojczyznę z udziałem włodarzy naszego miasta o godz. 11.15.
 • W czwartek parafialna grupa teatralna im. bł. Anieli Salawy zaprasza na spektakl „Ona + On = Wielka Nieskończona Miłość” do naszego Domu Parafialnego na godz. 17.00 i 19.00. Wejściówki do odebrania po Mszy przed kościołem.
 • W sobotę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i czcicieli św. Franciszka.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić V Światowy Dzień Ubogich oraz XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Zbiórka przed kościołem na pomoc dla Kościoła w Libanie.
 • Dziękujemy parafianom, którzy pomagają nam w jesiennych porządkach przy kościele. Ponieważ prace jest jeszcze sporo dlatego prosimy o pomoc codziennie od godz. 9.00.
 • Dziś kolekta na nasze Seminarium Duchowne i diecezję. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4420 zł.; w Uroczystość Wszystkich Świętych 3290 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 • W pierwszym tygodniu adwentu (w dniach od 28 listopada do 5 grudnia) będziemy przeżywali w naszej parafii Misje św. Prosimy zarezerwować sobie czas na te ćwiczenia duchowe. Więcej informacji w gablotkach na stronie internetowej i specjalnym wydaniu „Informatora Parafialnego”.
Logo YouTube