Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

14-11-2021

OGŁOSZENIA 14.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14.11.2021

 • Dziś XXXIII niedziela zwykła. Witamy w naszej parafii ojca misjonarza Oblata NMP, który głosi nam dziś słowo Boże.
 • Obchodzimy dziś V Światowy Dzień Ubogich oraz XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Zbiórka przed kościołem na pomoc dla Kościoła w Libanie. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20
 • W poniedziałek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę modlitewną „Misericordia” Odnowy w Duchu św.
 • We wtorki w Domu Parafialnym od godz. 17.00 do 18.00, „wydawka” rzeczy dla ubogich. W tym miejscu warto też przypomnieć o działającej przy naszym Domu Parafialnym „Jadłodzielni”. Chętni mogą się tu podzielić się swoim jedzeniem z ubogimi.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W środę z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła.
 • W czwartek Msza szkolna o godz. 17.00.
 • W piątek o godz. 17.20 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła w ramach przygotowania do Misji Świętych.
 • W sobotę w katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbędą się uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy.
 • Zapraszamy w sobotę po Eucharystii o godz. 8.00 do naszego kościoła na spotkanie modlitewne parafialnej grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • Również w sobotę nasz KIK pielgrzymuje na Jasną Górę.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msza św. o godz. 10.00 w intencji Służby Liturgicznej i Nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i ich rodzin z odnowieniem przyrzeczeń ministranckich. Msza św. o godz. 11.15 będzie odprawiona w intencjach: naszego chóru parafialnego św. Cecylii, z okazji ich święta patronalnego oraz w intencji żyjących i zmarłych Lwowian i Kresowian w rocznicę obrony Lwowa.
 • Do końca listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.
 • W pierwszym tygodniu adwentu (w dniach od 28 listopada do 5 grudnia) będziemy przeżywali w naszej parafii Misje św. Prosimy zarezerwować sobie czas na te ćwiczenia duchowe. Więcej informacji w gablotkach na stronie internetowej i specjalnym wydaniu „Informatora Parafialnego”.
 • Dziś kolekta na ogrzewanie naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4975 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe. Dziękujemy również parafianom, którzy pomogli nam w jesiennych porządkach przy kościele.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie parafii.
 • Zbliża się czas Kolędy, czyli Duszpasterskich Odwiedzin Rodzin. W ubiegłym roku ze względu na pandemię odbywały się one w reżimie sanitarnym tylko w kościele. Po zasięgnięciu opinii nasze Parafialnej Rady Duszpasterskiej w tym roku Kolęda odbywać się będzie dwutorowo. I tak:
 1. Rodziny, osoby, które chcą przyjąć błogosławieństwo kolędowe w swoim domu/mieszkaniu proszone są o wyrażenie takiej woli w naszej kancelarii parafialnej bądź osobiście, bądź telefonicznie. Zapisy będą przyjmowane do 10 grudnia i na ich podstawie zostanie sporządzony Plan Kolędy.
 2. Pozostałe rodziny, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy na Mszę św. i wspólne kolędowanie do kościoła
Logo YouTube