Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

06-12-2021

OGŁOSZENIA 05.12.2021

 

 • Dziś II niedziela adwentu. Dzisiejszy dzień jest też dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie.
 • Dziś kończymy nasze Misje Parafialne połączone z nawiedzeniem cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano. Zawierzenie parafii św. Michałowi podczas Mszy o godz. 11.15. Na każdej Mszy poświęcenie krzyży domowych i innych dewocjonaliów. Poświęcenie nowego krzyża misyjnego po Mszy o godz. 18.00 podczas nabożeństwa na zakończenie Misji Świętych. Dziękujemy ojcu misjonarzowi, ks. michalicie Krzysztofowi Bochenkowi za głoszone do nas słowo Boże, odprawiane nabożeństwa i sprawowaną codziennie Mszę św. w naszej intencji. Dziękujemy również jego świeckiemu pomocnikowi panu Sławomirowi.
 • Wszystkie dzieci a także młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze roratnie ku czci NMP. Roraty będą odprawiane o godz. 6.30. (w sobotę o godz. 8.00). Po roratach zapraszamy dzieci na śniadanie do Domu Parafialnego. Zachęcamy, by zgodnie z tradycją, dzieci przychodziły na roraty z lampionami. Podobnie jak w latach ubiegłym prosimy też o przynoszenie do zakrystii słodyczy, które mogłyby stać się nagrodami dla dzieci w różnych roratnich konkursach.
 • Przez cały adwent, od poniedziałku do piątku, w naszym kościele jest sprawowana Liturgia Godzin (poranna modlitwa brewiarzowa) o godz. 5.40. Modlitwę prowadzi grupa Neokatechumenalna.
 • W poniedziałek po Mszy o godz. 8.00 pożegnamy Figurę św. Michała Archanioła.
 • W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Charbela a po niej modlitwa przy Jego relikwiach.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
 • W środę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św., które w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00.
 • Uroczystość ta jest świętem patronalnym Dzieci Maryi – Msza w ich intencji o godz. 18.00 oraz grupy Neokatechumenalnej – dla nich Msza o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 • 8 grudnia to też dzień Matki Bożej czczonej jako Róża Duchowna. W czasie objawień w Montichiari 8 grudnia 1947 roku Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono ‘Godzinę Łaski dla całego świata’. Poprzez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. (…) Jeśli ktoś nie może o tej porze przyjść do kościoła niechaj się modli u siebie w domu, a wtedy otrzyma ode mnie łaski”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 12.00.
 • W piątek o godz. 19.00 roraty dla młodzieży.
 • Codziennie, w dzień i w nocy, trwa w naszych kościołach „Wieczna Adoracja” Pana Jezus w Najświętszym Sakramencie. W ciągu dnia adoracja odbywa się w poszczególnych kościołach, a w nocy w domach zakonnych i seminariach. Na sobotę 11 grudnia przypada nasz dzień „Wiecznej Adoracji”. Zachęcamy wszystkich parafian do nawiedzania, szczególnie w tym dniu, naszego kościoła i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i czcicieli św. Franciszka po Mszy o godz. 8.00.
 • W sobotę o godz. 10.30 sprzed kościoła wyjazd na Jarmark Adwentowy do Wrocławia. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy do jutra u ks. Mariusza.
 • Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i palenia tytoniu w okresie Adwentu, by przez swoją ofiarę przyjść z pomocą ludziom uzależnionym od nałogów.
 • Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Można również zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świąteczne świece ozdobne oraz sianko wigilijne. Dochód z ich sprzedaż jest przeznaczony na pomoc najuboższym.
 • Dziś kolekta na cele misyjne księży michalitów. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4265 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
Logo YouTube