Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

11-01-2022

OGŁOSZENIA 09.01.2022

Ogłoszenia Duszpasterskie
09.01.2022

 • Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na wielowiekową tradycję dekoracje i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory o godz. 17.20.
 • Trwają Duszpasterskie Spotkania z Rodzinami, czyli Kolęda. Zapraszamy nasze rodziny na wieczorną Mszę św. sprawowaną w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic z głoszonym słowem Bożym. Po Mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wychodząc z kościoła każda rodzina otrzyma „mały zestaw kolędowy”, w którym będzie też poświęcona kreda by na drzwiach swoich mieszkań wypisać znaki kolędowego błogosławieństwa. Prosimy również by przedstawiciel rodziny przyniósł do kościoła wypisaną kartkę z aktualnym stanem osobowym rodziny, by odnotować uczestnictwo w kolędzie w naszych kartotekach parafialnych. Kartkę tą należy wrzucić do skarbony, która będzie stała spod chórem. Wzór takiej kartki jest wyłożony z tyłu kościoła.

I tak w tym tygodniu zapraszamy rodziny z następujących ulic:

 • poniedziałek godz. 18.00: 3-Maja, św. Marcina, Zakątek, Zana, Pośpiecha, św. Floriana, św. Jerzego, św. Urbana, Wolności, Pawliczka, Majnusza, Broniewskiego
 • środa 18.00: Klonowa, Ślęczka, de Gaulle’a, Matejki, Wyczółkowskiego, Roosvelta, Reymonta, Spichrzowa, Tuwima
 • czwartek godz. 17.00: Sienkiewicza, Górnośląska, Rostka, Chojnickiego, Zamoyskiego, Mochnackiego, Konopnickiej
 • piątek godz. 18.00: Opolska, Kamienna, św. Cecylii, Monte Cassino, Dembowskiego, Batorego, Szramka, Szkolna, Pileckiego, Zielińskiego, Orzeszkowej, Dębowa, Rejtana, Jagiełły, Rataja
 • Prosimy tak zorganizować swój czas by przynajmniej jedna osoba z rodziny mogła uczestniczyć w tych kolędowych spotkaniach. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na nasz kościół. Można je złożyć w czasie kolekty na Mszach kolędowych bądź przelewem na konto parafialne z dopiskiem „Ofiara kolędowa”
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • Nasza parafia organizuje w dniach 12 – 21 lutego zimowisko w Turzy. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tego wypoczynku przez nasze Miasto. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła.
 • Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. W ubiegłym roku otrzymaliśmy 11.000 zł.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Kolekta z poprzedniej niedzieli 4320 zł. i z Objawienia Pańskiego 3950 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Także ofiary kolędowe

Logo YouTube