Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

31-01-2022

OGŁOSZENIA 30.01.2022

Ogłoszenia Duszpasterskie
30.01.2022

 

 • Dziś 4 Niedziela Zwykła w ciągu roku. Dzień Chorych na Trąd. Witamy w naszej Wspólnocie panią Magdę Soboka, świecką misjonarkę z Etiopii, która na zakończenie Mszy da świadectwo misyjne i będzie nas prosiła o wsparcie dzieła misyjnego w Etiopii. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.
 • Jutro spotkania katechetyczne dla dzieci przygotowujących się do
  I-Komunii w Domu Parafialnym: godz. 16.00 – SP3 i SP 6; godz. 17.00 – SP 36, SP 43 i pozostałe.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W środę święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Do kościoła przynosimy świece, które poświęcone podczas liturgii przypominają nam, iż Jezus jest Światłością Świata. Na Mszy o godz. 16.30 uroczyste poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. Po Mszy o godz. 18.00 w Domu Parafialnym spotkanie otwarte KIK-u z katechezą ks. proboszcza na temat: „Symbol świecy w liturgii Kościoła”
 • Święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkich powołanych do życia według rad ewangelicznych. Również kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych.
 • W czwartek wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa ku jego czci.
 • W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza za kapłanów o godz. 8.00 a po niej nabożeństwo. Msza szkolna o godz. 17.00
 • Piątek jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy o godz. 8.00 i o godz. 17.20.
 • W piątek Msza młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Mszą okazja do spowiedzi.
 • Sobota jest poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 6.30 Msza Rodziny Różańcowej, I-sobotnie rozważania i różaniec.
 • W sobotę pragniemy odwiedzić naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę Ministranci i Dzieci Maryi wyjeżdżają wraz z ks. Mariuszem na jednodniową wycieczkę do Wisły.
 • W sobotę wspomnienie św. Agaty. Ku jej czci po każdej Mszy poświęcenie wody i chleba.
 • Za tydzień rusza kolejny cykl nauk przedślubnych. Pierwsze spotkanie w niedzielę w Domu Parafialnym o godz. 17.00. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej w zakładce nauki przedślubne.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Seminarium i diecezję.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta z poprzedniej niedzieli to 4.060 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Na stoliku prasowym do nabycia prasa katolicka i świece gromniczne. Jest również najnowszy numer naszego parafialnego miesięcznika „Odkryj co zakryte”, a w nim m.in. podsumowanie ubiegłego roku w naszej Parafii.
Logo YouTube