Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

03-04-2022

OGŁOSZENIA 03.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

03.04.2022

 • Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.
 • Dziś rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi dla nas ks. prałat Piotr Kansy. Zapraszamy na nauki ogólne w czasie każdej Mszy św. jak również na nauki stanowe dla poszczególnych grup.
 • Zachęcamy do „zaprzyjaźnienia się ze świętymi”. Osoby chcące „zaprosić” relikwie świętych przechowywane w naszym kościele do swojego domu proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku w godz.: 11.00-12.00; 16.00-18.00. Jest też okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św. oraz w sobotę od 17.00 do 18.00.
 • W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Charbela a po niej modlitwa przy Jego relikwiach.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
 • W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną i Drogę Krzyżową dla dzieci na godz. 17.00.
 • Fundacja Stacja 6 zaprasza wszystkich potrzebujących na gorący posiłek w czwartki o godzinie 18.00 w naszym Domu Parafialnym.
 • W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy do kina Planet Cinema na film o św. bracie Albercie Chmielowskim „Nędzarz i Madam”. Cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8.30. Zalecki-wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • W piątek zapraszamy także na Drogę Krzyżową ulicami naszego Miasta. Wyruszymy w Drogę o godz. 18.30. W tym samym czasie wyruszą również na swój Szlak inne procesje by spotkać się w naszym kościele na zakończenie Drogi Krzyżowej i okolicznościowe kazanie, które wygłosi ks. Robert Maszczyk, proboszcz parafii św. Krzyża w Zabrzu.
 • Przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 • W sobotę po Mszy o godz. 8.00 odbędzie się w kościele Droga Krzyżowa ze św. Franciszkiem, na którą zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich.
 • W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową na każdej Mszy poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu naszego Zbawiciele do Jerozolimy. Już od czwartku przed kościołem Ministranci i Dzieci Maryi będą rozprowadzać palmy.
 • Przed kościołem można nabyć świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele Caritas.
 • Zachęcamy do lektury prasy i wydawnictw katolickich. Przed kościołem grupa neokatechumenalna prowadzi kiermasz, na którym można zakupić dobre książki, filmy i dewocjonalia. Szczególnie polecamy wydawnictwa wielkopostne i wydawnictwa okolicznościowe, które mogą być dobrym prezentem dla dzieci z okazji świąt czy I-Komunii świętej.
 • Dziś kolekta na nasze Seminarium Duchowne i Diecezję. W środę kolekta na zakończenie rekolekcji na cele misyjne, a w przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie naszej Parafii. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4355 zł.; kolekta z Zwiastowania Pańskiego 1175 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
Logo YouTube