Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

07-06-2022

OGŁOSZENIA 07.06.2022

ogłoszenia duszpasterskie

05.06.2022

 • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w tradycji nazywana Zielonymi Świętami. Uroczystość ta kończy radosny obchód okresu wielkanocnego. Nieszpory o Duchu św. połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.20.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w sobotę po Mszy o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 17.20.
 • Jutro obchodzimy drugi Dzień Zielonych Świąt jako święto NMP Matki Kościoła. Msze o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Kolekta na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez Caritas. Tradycyjnie także po Mszy o godz. 18.00 poświęcenie samochodów i motocykli na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Przy poświęceniu pojazdów będzie można złożyć ofiarę na misyjne środki transportu.
 • W poniedziałek o godz. 17.30 modlitwa przy relikwiach św. Charbela.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach  polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i Nowenna
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza szkolna o godz. 17.00
 • W piątek o godz. 16.30 próba dla dzieci, które podczas procesji Bożego Ciała chcą sypać kwiatki.
 • W sobotę diecezjalna pielgrzymka ministrantów do Rud.
 • W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Świętej, kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 • Jeszcze przez cały czerwiec można się włączyć w  nasz parafialny program „Zaprzyjaźnij się ze świętymi”. Osoby chcące „zaprosić” relikwie świętych przechowywane w naszym kościele do swojego domu proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz w sobotę od godz. 17.00 do 18.00. a także w ramach „stałego konfesjonału” od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-12.00 i 16.00-18.00.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszej parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne i diecezję, a przed kościołem zbiórka na świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie. Kolekta z ubiegłej niedzieli wynosiła 4310 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
Logo YouTube