Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

26-07-2022

OGŁOSZENIA 24.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.07.2022r.

• Dziś przeżywamy nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Anny. Kaznodzieją odpustowym jest ks. neoprezbiter Dawid Pytlik, który po każdej Mszy będzie udzielał wiernym błogosławieństwa prymicyjnego. Liturgię sumy odpustowej o godz. 11.15 ubogaci śpiew naszego chóru parafialnego św. Cecylii oraz orkiestra. Po sumie zapraszamy do ogrodu parafialnego na koncert orkiestry dętej.

• Zapraszamy na uroczyste nieszpory z kazaniem o godz. 15.00.

• W poniedziałek o godz. 10.00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian z sakramentem chorych i błogosławieństwem Lourdzkim. Po liturgii spotkanie z seniorami przy kawie w Domu Parafialnym.

• W poniedziałek o godz. 11.00 wyjazd dzieci na 3-turnus kolonii w Ośrodku Caritas w Turzy. W tym miejscu dziękujemy Naszemu Miastu za dofinansowanie wypoczynku dzieci. Dziękujemy również wszystkim innym sponsorom i dobrodziejom. Powrót dzieci z 2-turnusu ok. 14.30-15.00

• W poniedziałek o godz. 17.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych, poświęcenie nowego krzyża cmentarnego i Eucharystia. Zalecki – wypominki można składać w zakrystii bądź na cmentarzu przed rozpoczęciem modlitwy. W tym dniu nie ma Mszy Św. wieczornej w kościele.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i nowenna ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

• W przyszłą niedzielę odpust „Porcjunkuli” związany z kultem Matki Bożej Anielskiej.

• Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

• Kolekta w ubiegłą niedzielę kolekta wynosiła 3645 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe. Bóg zapłać również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowych.

 

 

Logo YouTube