Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

09-10-2022

Ogłoszenia 09.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09. 10. 2022

 Dziś, w XXVIII niedzielę zwykłą, w naszej Wspólnocie Parafialnej obchodzimy uroczystość 122 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za ten Dom Boży, za to miejsce, które On napełnia swoją obecnością. Dziękujemy za tych, którzy budowali tę świątynię, troszczyli się i troszczą o jej piękno. Dziękujemy Bogu za kapłanów, którzy tu przez lata pełnili posługę duszpasterską i wszystkich tych, którzy angażowali się we wszystkie dobre dzieła naszej parafii.

 Przed kościołem Dzieci Maryi i ministranci sprzedają mufinki. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci i młodzieży.

 Trwa październik, miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy także do odmawiania różańca w naszych rodzinach.

 W kancelarii parafialnej są przyjmowane intencje na nowy rok. Prosimy w tym tygodniu zamawiać tylko msze dziękczynne.

 We wtorek zapraszam na różaniec o godz. 17.15 połączony z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza zbiorowa ku czci Matki Bożej.

 W środę modlitwę różańcową poprowadzą czciciele MB z Szensztatu.

 W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

 W czwartek przypada Dzień Fatimski dlatego zapraszam szczególnie na Mszę o godz. 17.00 po niej różaniec i procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.

 W piątek Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji naszych nauczycieli i wychowawców. O godz. 10.00 Msza w intencji Szkoły Podstawowej nr 36.

 W sobotę pielgrzymka Apostolatu Wspierania Powołań im ks. Teodora Christopha do Miasteczka Śl. Zainteresowanych wspólnym pielgrzymowaniem prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość św. Jadwigi patronki Śląska. Jest to także Dzień Papieski. Kolekta na spłatę zadłużenia za remont wieży, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem nasza młodzież będzie sprzedawać „papieskie kremówki” z Wadowic.

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4165 zł. a zbiórka na cele charytatywne 1040 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.

 W ostatnich dniach września zmarł pan Stanisław Kotkowski, wieloletni wolontariusz i kolporter prasy katolickiej przy naszej parafii. Pogrzeb odbył się w jego stronach rodzinnych. Zapraszamy na Mszę w jego intencji w sobotę o godz. 18.00.

 

 

 

Logo YouTube