Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

05-12-2022

OGŁOSZENIA 04.12.2022

Ogłoszenia Duszpasterskie

04.12.2022

• Dziś II niedziela adwentu. Dzisiejszy dzień jest też dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.

• Wszystkie dzieci, a także młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze roratnie ku czci NMP. Roraty są odprawiane o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy dzieci na śniadanie do Domu Parafialnego. Zachęcamy, by zgodnie z tradycją, dzieci przychodziły na roraty z lampionami. Prosimy też o przynoszenie do zakrystii słodyczy, które mogłyby stać się nagrodami dla dzieci w różnych roratnich konkursach.

• W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Charbela a po niej modlitwa przy Jego relikwiach.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.

• W środę po Mszy wieczornej spotkanie otwarte naszego KIK-u w Domu Parafialnym.

• W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św., które w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. W tę uroczystość rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe połączone z odnowieniem misji św. Podobnie jak w ubiegłym roku naszym ćwiczeniom duchowym będzie przewodniczył ks. Krzysztof Bochenek. Plan rekolekcji w gablotkach, na parafialnej stronie internetowej i facebook’u.

• Uroczystość ta jest świętem patronalnym Dzieci Maryi – Msza w ich intencji o godz. 18.00 z ustanowieniem nowych „marianek”; oraz grupy Neokatechumenalnej – dla nich Msza w wigilię uroczystości o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.

• 8 grudnia to też dzień Matki Bożej czczonej jako Róża Duchowna. Zapraszamy w „Godzinę Łaski dla całego świata” do wspólnej modlitwy o godz. 12.00 w kościele.

• W piątek w ramach rekolekcji o godz. 10.00 Msza dla seniorów, a po niej adwentowe spotkanie w Domu Parafialnym.

• W sobotę spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i czcicieli św. Franciszka po Mszy o godz. 8.00.

• W sobotę o godz. 10.00 rekolekcyjne spotkanie dla dzieci.

• W przyszłą niedzielę przed kościołem kiermasz adwentowy.

• Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i palenia tytoniu w okresie Adwentu, by przez swoją ofiarę przyjść z pomocą ludziom uzależnionym od nałogów.

• Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Można również zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świąteczne świece ozdobne. Dochód z ich sprzedaż jest przeznaczony na pomoc najuboższym.

• Przed kościołem ministranci rozdają darmowe czasopismo „Dobre Nowiny” zachęcamy do lektury.

• Dziś kolekta na nasze Seminarium i diecezję, a przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4080 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

• Kolekta w przyszłą niedzielę na cele misyjne księży michalitów.

• Młodzież naszej parafii pragnie zaangażować się w pomoc ubogim w ramach „Szlachetnej Paczki”. Jeśli ktoś chciały wspomóc to dzieło, to dziś po Mszach młodzież będzie podawać informacje kto i w jaki sposób mógłby pomóc. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed kościołem na ten cel. Natomiast w salkach w sobotę od 16.00 do 18.00 i w niedzielę od 8.00 do 13.00 będzie można złożyć zakupione rzeczy.

• Nasza parafia organizuje w przyszłym roku pielgrzymki:

o Do Libanu – śladami św. Charbela. 18 – 26 marzec 2023r. Więcej informacji w gablotkach, na stronie internetowej i u ks. proboszcza. Zapisy w kancelarii parafialnej.

o Do Ziemi Świętej i Jordanii. 13 – 22 październik 2023r. Spotkanie informacyjne 18.12. o godz. 16.30 w Domu parafialnym. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

Zmarł Ś. P. Roman Skop – tata naszego księdza proboszcza. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 07.12.2022 w Lubszy o godz. 13.00. Z naszej parafii będzie zorganizowana autokar. Zapisy na autokar w kancelarii. Koszt to 30 zł. Z tego też względu kancelaria w środę będzie nieczynna.

 

 

Logo YouTube