Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

10-12-2022

OGŁOSZENIA 11.12.2022

Ogłoszenia Duszpasterskie

11. 12. 2022

• Dziś III niedziele adwentu. Kończymy nasze rekolekcje adwentowe połączone z odnowieniem misji św. Naszym ćwiczeniom duchowym przewodniczy michalita, ks. Krzysztof Bochenek. Dziękujemy za podjęty trud prowadzenia nas ku Bogu.

• Codziennie, w dzień i w nocy, trwa w naszych kościołach „Wieczna Adoracja” Pana Jezus w Najświętszym Sakramencie. W ciągu dnia adoracja odbywa się w poszczególnych kościołach, a w nocy w domach zakonnych i seminariach. Dziś, 11 grudnia, przypada nasz dzień „Wiecznej Adoracji”. Zachęcamy wszystkich parafian do nawiedzania, po południu naszego kościoła i adoracji Najświętszego Sakramentu.

• Wszystkie dzieci, a także młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze roratnie ku czci NMP. Roraty będą odprawiane o godz. 6.30. Po roratach zapraszamy dzieci na śniadanie do Domu Parafialnego. Dziękujemy tym, którzy przynoszą do zakrystii słodyczy na nagrodami dla dzieci w różnych roratnich konkursach.

• W dni powszednie od 12.00 do 13.00 w naszej kancelarii parafialnej czynny jest okienko Poczty Polskiej.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.

• W środę od godz. 17.30 członkowie Rodzin Szensztackich poprowadzą wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu.

• W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na adwentową katechezę dla dorosłych.

• W sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

• W sobotę przypadają urodziny papieża Franciszka a w niedzielę naszego biskupa Jana Kopca. Polecajmy solenizantów Bogu w modlitwie.

• Dziś adwentowy kiermasz książki religijnej w przedsionku kościoła. Tam też jak i w kancelarii parafialnej można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Są również do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ozdobne świece bożonarodzeniowe oraz sianko wigilijne. Dochód z ich sprzedaży jest formą wspierania dzieci z biednych rodzin.

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie dzieł misyjnych księży michalitów, jako podziękowanie za prowadzone dla nas rekolekcje i odnowienie Misji Świętych. Przed kościołem zbiórka prowadzona przez młodzież na „Szlachetną Paczkę”.

• W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę ostatniej raty kredytu zaciągniętego na remont wieży naszego kościoła. Przed kościołem Dzieci Maryi i Ministranci będą sprzedawać świąteczne pierniki.

• Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4520 zł., a zbiórka na pomoc dla Kościoła na wschodzie 1630 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

• Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na „Bal Młodych”, który odbędzie się 6 maja w Arenie Gliwice. Bilety na bal w zakrystii w cenie 100 zł. od osoby.

• W czasie ferii zimowych, od 14 do 21 stycznia, chcemy zorganizować zimowisko w Turzy. Staramy się też o dofinansowanie tego wypoczynku przez nasze Miasto. Zapisy w kancelarii parafialnej.

• Nasza parafia organizuje w przyszłym roku pielgrzymki:

o Do Libanu – śladami św. Charbela. 18 – 26 marzec 2023r. Więcej informacji w gablotkach, na stronie internetowej i u ks. proboszcza. Zapisy w kancelarii parafialnej.

o Do Ziemi Świętej i Jordanii. 13 – 22 październik 2023r. Spotkanie informacyjne 18.12. o godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

Dziękuję wszystkim parafianom i mieszkańcom naszego Miasta, którzy brali udział w pogrzebie mojego taty Romana Skop. Dziękuję za wyrazy współczucia, solidarność i modlitwę. Dziękuję także za zamówione Msze o pokój Jego duszy. Pierwsze z nich odbędą się: w sobotę o godz. 6.30 – od Ministrantów i Marianek; w niedzielę o godz. 13.00 – od Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 

Logo YouTube