Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

01-01-2023

OGŁOSZENIA 01.01.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

01.01.2023

 • Dziś Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nieszpory o godz. 17.20.
 • Od jutra rozpoczynamy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Na podstawie zaproszeń Parafian, został przygotowany plan kolędy. Opublikowany w naszym informatorze, gablotkach i stronie internetowej. Ponieważ nie idziemy od mieszkania do mieszkania, a tylko pod poszczególne adresy, prosimy by przygotować też miejsce, w którym ministranci mogliby poczekać na księdza. Msze kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic będą odprawiane w  drugim tygodniu stycznia.
 • Jutro o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Charbela i modlitwa przy Jego relikwiach.
 • We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Boskiej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.
 • W czwartek w Rzymie odbędzie się pogrzeb zmarłego w sobotę papieża Benedykta XVI. Łączmy się duchowo z uczestnikami pogrzebu, korzystając z transmisji telewizyjnych.
 • W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana w tradycji Świętem Trzech Króli. Zgodnie z sugestią naszych biskupów Msza św. o godz. 11.15 będzie odprawiona w języku łacińskim dla podkreślenia powszechności Kościoła. Kolekta, podobnie jak ofiara przy żłóbku, przeznaczona jest na cele misyjne.
 • W piątek zapraszamy do licznego udziału w Orszaku Trzech Króli, który nawiązuje do tradycji wystawiania jasełek ulicznych. Barwny korowód złożony z dorosłych i dzieci, przejdzie ulicami  naszego miasta łącząc religijną tradycję ze współczesnością. Orszak poprowadzą Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Jego przemarsz rozpocznie się o godz. 14.00.  Jedna z grup wyruszy spod kościoła oo Franciszkanów (godz. 13.45), a kolorem dominującym będzie tu kolor czerwony. Druga grupa, z dominującym kolorem niebieskim, wyruszy spod kościoła Św. Józefa. Natomiast trzecia grupa, w której dominował będzie kolor żółty wyruszy spod Hali Pogoni. Wszystkie grupy spotkają się na placu Muzeum Górnictwa Węglowego i razem przejdą przed nasz kościół św. Anny. Na zakończenie koncert kolędowy naszego chóru św. Cecylii w kościele.
 • W piątek przypada 30 rocznica sakry biskupiej ks. biskupa Jana Kopca, a w sobotę 5 rocznica sakry biskupiej ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego.  Pamiętajmy o naszych biskupach w modlitwach.
 • W sobotę o godz. 8.00 Msza Rodziny Różańcowej, a po niej spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pana Jezusa
  w Jordanie. Kolekta będzie przeznaczona na nasze utrzymanie naszej parafii.
 • Kolekty: Pasterki 1530 zł.; Boże Narodzenie 5525 zł.; II święto 3920 zł.;
  Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
Logo YouTube