Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

08-01-2023

OGŁOSZENIA 08.01.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

08.01.2023

• Dziś przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednak ze względu na wielowiekową tradycję dekoracje i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory o godz. 17.20.

• Trwają Duszpasterskie Spotkania z Rodzinami, czyli Kolęda. Kapłani odwiedzają z błogosławieństwem kolędowym rodziny, które nas zaprosiły do swoich domów. Na podstawie zaproszeń został przygotowany plan kolędy opublikowany w naszym w noworocznym Informatorze Parafialnym, gablotkach i stronie internetowej. W tym tygodniu zapraszamy również nasze rodziny na wieczorną Mszę św. sprawowaną w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic z głoszonym słowem Bożym. Po Mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wychodząc z kościoła każda rodzina otrzyma „mały zestaw kolędowy”, w którym będzie też poświęcona kreda by na drzwiach swoich mieszkań wypisać znaki kolędowego błogosławieństwa. Prosimy również by przedstawiciel rodziny przyniósł do kościoła wypisaną kartkę z aktualnym stanem osobowym rodziny, by odnotować uczestnictwo w kolędzie w naszych kartotekach parafialnych. Kartkę tą należy wrzucić do skarbony, która będzie stała pod chórem. I tak zapraszamy rodziny z następujących ulic:

• poniedziałek godz. 18.00: 1-Maja, Królewska, Kupki, Kobylińskiego, Mehoffera, Narutowicza,Pułaskiego, Szymanowskiego, Szczęść Boże, Krasińskiego, Padlewskiego, Sądowa, Buchenwaldczyków, W. Walewskiego, Bohaterów Warszawskich

• środa godz. 18.00: Dyboskiego, Karłowicza, pl. Krakowski, Lutra, Klimasa, Bankowa, Wandy, Targowa, pl. Warszawski, Pośpiecha, św. Floriana, św. Jerzego, św. Urbana, Wolności, Pawliczka, Majnusza, Broniewskiego

• czwartek godz. 17.00: 3-Maja, św. Marcina, Zakątek, Zana, Klonowa, Ślęczka, de Gaulle’a, Matejki, Wyczółkowskiego, Roosvelta, Reymonta, Spichrzowa, Tuwima

• piątek godz. 18.00: Sienkiewicza, Górnośląska, Rostka, Chojnickiego, Zamoyskiego, Mochnackiego, Konopnickiej, Opolska, Kamienna, św. Cecylii, Monte Cassino, Dembowskiego, Batorego, Szramka, Szkolna, Pileckiego, Zielińskiego, Orzeszkowej, Dębowa, Rejtana, Jagiełły, Rataja

• Prosimy tak zorganizować swój czas by przynajmniej jedna osoba z rodziny mogła uczestniczyć w Mszy kolędowej. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont naszego kościół. Można je złożyć w czasie kolekty na Mszach kolędowych, przelewem na konto parafialne z dopiskiem „Ofiara kolędowa”, bądź jako ofiara kopertowa.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.

• W środę członkowie ruch szensztackiego zapraszają na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

• W sobotę Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Adorację przy żłóbku po Mszy o godz. 8.00.

• W sobotę o godz. 11.00 wyjazd dzieci na zimowisko w Turzy.

• Również w sobotę odbędzie się kolęda dodatkowa.

• Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.

• Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. W ubiegłym roku otrzymaliśmy ponad 11.000 zł.

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszej parafii. Kolekta z Starego i Nowego Roku wynosiła 4860 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także ofiary kolędowe.

• W kancelarii parafialnej trwają zapisy na pielgrzymkę do Libanu oraz do Ziemi Świętej.

 

 

 

 

 

Logo YouTube