Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

29-01-2023

OGŁOSZENIA 29.01.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

29.01.2023

• Dziś 4 Niedziela Zwykła w ciągu roku. Dzień Chorych na Trąd. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.

• Dziś na Mszy o godz. 10.00 będziemy dziękować za życie i posługę papieża Benedykta XVI.

• W poniedziałek wracamy do dyżurów księży z dekanatów zabrzańskich w tzw „stałym konfesjonale”; poniedziałek-piątek 11.00-12.00, 16.00-18.00.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.

• W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Do kościoła przynosimy świece, które poświęcone podczas liturgii przypominają nam, iż Jezus jest Światłością Świata. Na Mszy o godz. 16.30 uroczyste poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. a po tej Mszy w Domu Parafialnym spotkanie z rodzicami.

• Święto Ofiarowania Pańskiego jest też Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkich powołanych do życia według rad ewangelicznych. Również kolekta przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

• W piątek wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa ku jego czci.

• Piątek jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy o godz. 8.00 i o godz. 17.20.

• W piątek Msza młodzieżowa o godz. 19.00. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

• Sobota jest poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 8.00 Msza Rodziny Różańcowej. Przed Mszą o 7.30 Godzinki, a po Mszy rozważenia pierwszosobotnie oraz różaniec.

• W sobotę pragniemy odwiedzić naszych chorych parafian z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

• Za tydzień rusza kolejny cykl nauk przedślubnych. Pierwsze spotkanie w niedzielę w Domu Parafialnym o godz. 17.00. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej w zakładce nauki przedślubne.

• Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Seminarium i diecezję.

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta z poprzedniej niedzieli to 3920 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

• Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W ofercie również nasz parafialny miesięcznik „Odkryj co Zakryte”, a przed kościołem darmowy miesięcznik „Dobre Nowiny”.

• W przedsionku kościoła i w zakrystii można zakupić książkę „Benedykt XVI. Ostatnie Rozmowy”, która jest swoistym testamentem zmarłego niespełna miesiąc temu papieża. Cena 35 zł. Są też świece gromniczne w cenie 8 zł.

• Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1,5% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. Kancelaria parafialna służy pomocą w wypełnieniu stosownych dokumentów.

• Wczoraj nominację na nowego biskupa gliwickiego otrzymał ks. Sławomir Oder. Polecejmy Go w naszych modlitwach.

 

Logo YouTube