Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

04-03-2023

OGŁOSZENIA 05.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

5.03.2023

 Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.

 Rozpoczynamy nasze doroczne Rekolekcje Wielkopostne. W tych ćwiczeniach duchowych będzie nas prowadził o. Tacjan Wiesław Wójciak OFM, franciszkanin z Zabrza. Witamy go w naszej Wspólnocie i życzymy mocy Ducha św. na ten święty czas rekolekcji. Program rekolekcji w Informatorze Parafialnym, gablotkach i internecie.

 Dziś w kościołach naszej diecezji czytany jest list ks. biskupa nominata Sławomira Odera. Ze względu na nasze rekolekcje my ten list przeczytamy w przyszłą niedzielę.

 Od poniedziałku do środy będą się odbywać rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkół podstawowych. Te rekolekcje poprowadzi ks. wikary Mariusz Kostka.

 Zachęcamy w Wielkim Poście, do wspólnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w naszym kościele.

 W poniedziałek katecheza dla dzieci przygotowujących się do

I-Komunii św. w kaplicy Domu Parafialnego: 16.30 – SP 3 i 6; 17.15 SP 36, 43 i pozostałe.

 W poniedziałek o godz. 18.00 Msza ku czci św. Charbela i modlitwa przy jego relikwiach.

 We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.

 W środę Dzień Kobiet, zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Kolekta na cele misyjne oo Franciszkanów.

 W środę czciciele Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu zapraszają na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.

 W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną i Drogę Krzyżową dla dzieci na godz. 17.00.

 W czwartek Szkoła Podstawowa nr 43 zaprasza na dzień otwarty od godz. 17.00.

 W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 8.30 i 17.15. Zalecki-wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 W piątek biskup nominat Sławomir zaprasza młodzież na modlitewne czuwanie, które odbędzie się w kościele Chrystusa Króla w Gliwicach (19.30-21.00). Więcej informacji u księży wikarych Krzysztofa i Mariusza.

 W sobotę o godz. 12.00 w naszej katedrze gliwickiej odbędą się święcenia biskupie i ingres ks. bpa nominata Sławomira Odera. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Uroczystość ta będzie też transmitowana przez media.

 W sobotę Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza po Mszy o godz. 8.00 na Drogę Krzyżową w duchu św. Franciszka.

 Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w Rusinowicach.

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Diecezję, a przed kościołem ogólnopolska zbiórka na pomoc dla dzieci z Afryki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4370 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 Osoby chcące „zaprosić” relikwie świętych przechowywane w naszym kościele do swojego domu proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

 

 

Logo YouTube