Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

12-03-2023

OGŁOSZENIA 12.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

12.03.2023

 Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 Trwa realizacja programu duszpasterskiego „Zaprzyjaźnij się ze świętymi”. Osoby chcące „zaprosić” relikwie świętych przechowywane w naszym kościele do swojego domu proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. O naszej peregrynacji relikwii napisał również dzisiejszy Gość Niedzielny

 Jutro 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

 Jutro katecheza dla dzieci przygotowujących się do

I-Komunii św. w kaplicy Domu Parafialnego: 16.30 – SP 3 i 6; 17.15 – SP 36, 43 i pozostałe.

 Również jutro swoje urodziny obchodzi ks. wikary Mariusz Kostka. Msza w Jego intencji o godz. 18.00. Polecamy solenizanta modlitwie wiernych.

 We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz nowenna.

 W środę, na Mszy o godz. 18.00, wraz z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła. Pamiętajmy także w naszej modlitwie o zmarłym ks. biskupie Gerardzie Kuszu w 2 rocznicę Jego śmierci.

 W czwartek Msza szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci o godz. 17.00.

 W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 8.30 i 17.15. Zalecki-wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 W sobotę wyruszamy z pielgrzymką do grobu św. Charbela w Libanie.

 W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele ks. arcybiskupa Wiktora Skworca, który na Mszy św. o godz. 11.15 wraz z włodarzami naszego miasta będzie dziękował Bogu za życie i dzieło profesora Mariana Zembali.

 Koleta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.

 Wczoraj w naszej katedrze odbyły się święcenia i ingres nowego biskupa gliwickiego Sławomira Odera. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” jest z Nim wywiad. Warto przez tę lekturę lepiej poznać naszego nowego Arcypasterza.

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w Rusinowicach. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 5185 zł. zaś zbiórka na pomoc dla dzieci z Afryki 1705 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 W przedsionku kościoła można nabyć świece Caritas i ozdobne świece wielkanocne. Tam też książka „Wszystko o męce i śmierci Chrystusa Pana” w cenie 12 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

 Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1,5% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. Kancelaria parafialna służy pomocą.

Logo YouTube