Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

20-03-2023

OGŁOSZENIA 19.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

19.03.2023

 Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.

 Dziś gościmy w naszym kościele ks. arcybiskupa Wiktora Skworca, który na Mszy św. o godz. 11.15 wraz z włodarzami naszego miasta dziękuje Bogu za życie i dzieło profesora Mariana Zembali.

 Trwa realizacja programu duszpasterskiego „Zaprzyjaźnij się ze świętymi”. Osoby chcące „zaprosić” relikwie świętych przechowywane w naszym kościele do swojego domu proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

 W poniedziałek będziemy obchodzić, przeniesioną z dzisiejszej niedzieli, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszach św.

 W poniedziałek po Mszy wieczornej grupa „Misericordia” zaprasza na Wieczór Uwielbienia.

 Zapraszamy na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne. Od poniedziałku do środy o godz. 20.00 w kościele oo Franciszkanów.

 We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.

 W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną i Drogę Krzyżową dla dzieci na godz. 17.00.

 W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.30 i 17.15. Zalecki-wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00.

 Z okazji Dnia Świętości Życia zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją. Stosowne modlitwy tego 9-miesięcznego wyzwania na stoliku prasowym.

 W sobotę po Mszy o godz. 8.00 odbędzie się w kościele spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 Kolekta dzisiejsza na utrzymanie naszego Kościoła.

 W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie naszej parafii. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4035 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 Przed kościołem można nabyć świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele Caritas.

 

Logo YouTube