Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

26-03-2023

OGŁOSZENIA 26.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

26.03.2023

 Dziś V niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.

 Zachęcamy do „zaprzyjaźnienia się ze świętymi”. Osoby chcące „zaprosić” relikwie świętych przechowywane w naszym kościele do swojego domu proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

 Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku w godz.: 11.00-12.00; 16.00-18.00. Jest też okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą św. oraz w sobotę od 17.00 do 18.00.

 We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.

 W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną i Drogę Krzyżową dla dzieci na godz. 17.00.

 W piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 8.30. Zalecki-wypominki na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 W piątek zapraszamy także na Drogę Krzyżową ulicami naszego Miasta. Wyruszymy w Drogę o godz. 18.30. W tym samym czasie wyruszą również na swój Szlak inne procesje by spotkać się w naszym kościele na zakończenie Drogi Krzyżowej i okolicznościowe kazanie.

 W piątek, po kilkuletniej przerwie. zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie w kościele Ducha Świętego na Zandce o godz. 19.00.

 Przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

W sobotę o 7.30 Godzinki o 8.00 Msza Św. W intencji Róż Różańcowych, a po niej rozważanie i różaniec.

 W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową na każdej Mszy poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu naszego Zbawiciele do Jerozolimy. Już od czwartku przed kościołem Ministranci i Dzieci Maryi będą rozprowadzać palmy.

 Przed kościołem można nabyć świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele Caritas.

 Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Sławomir Chrzanowski – dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej wraz z księdzem proboszczem serdecznie zapraszają na Koncert Pasyjny, który odbędzie się w Wielką Środę.

Logo YouTube