Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

08-04-2023

OGŁOSZENIA 9.04.2023

ogłoszenia duszpasterskie

09.04.2023

W dniu, w którym świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem życzymy Wam, kochani parafianie, radosnego trwania na co dzień w Chrystusie i umocnienia Waszej wiary, nadziei i miłości

 

Wasi Duszpasterze

• Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Nieszpory kończące święte Triduum Paschalne o godz. 17.00.

• Jutro II święto, Msze św. jak w niedzielę. Nieszpory o godz. 17.00.

• Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie naszego kościoła do świąt wielkanocnych. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dekoracji na święte Triduum Paschalne i ofiarowane kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie liturgii tych dni. Dziękujemy parafialnej Caritas i naszym przyjaciołom dzięki którym mogliśmy nakarmić i obdarować świątecznymi paczkami bezdomnych i potrzebujących pomocy. Dziękujemy także za ofiary materialne składane przy adoracji Krzyża i przy Bożym Grobie na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej jak i świąteczną ofiarę na utrzymanie naszego kościoła.

• Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 15.00

• We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.

• W czwartek w naszej parafii odbędzie się konwent wielkanocny – wielkanocne spotkanie księży posługujących w naszym dekanacie. Na rozpoczęcie konwentu będziemy sprawowali Eucharystię o godz. 18.00 za żyjących i zmarłych kapłanów, którzy pracowali i pracują w Zabrzu. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. bp ordynariusz Sławomir Oder.

• Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w sobotę po Mszy o godz. 8.00 w kościele. Zapraszamy również zainteresowanych do wstąpienia do naszej Wspólnoty.

• W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji obecnych i byłych członków Parafialnej Caritas.

• W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Zamiast nieszporów zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

• W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.15 będziemy obchodzili rocznicę I-Komunii. Omówienie liturgii i okazja do spowiedzi w sobotę o godz. 11.00 w kościele.

• Kolekta jutrzejsza na KUL. Kolekta przyszłej niedzieli na kolejny etap remontu elewacji naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na cele Caritas.

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 5740 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

• Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Więcej informacji w kancelarii i u ks. Krzysztofa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo YouTube