Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

10-06-2023

OGŁOSZENIA 11.06.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11. 06. 2023

• Dziś 10 niedziela zwykła. O godz. 17.20 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone w procesją z Najświętszym Sakramentem.

• W ramach naszego programu duszpasterskiego „Zaprzyjaźnij się ze świętymi” dziś chcemy przybliżyć postać św. Małgorzaty Marii Alacoque. Osoby chcące „zaprosić” relikwie świętych przechowywane w naszym kościele do swojego domu proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy szczególnie do uczestnictwa we Mszach w tygodniu. Codziennie po Mszach wieczornych nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone w procesją z Najświętszego Sakramentem. W czwartek zakończenie Oktawy: Msza o godz. 17.00 i procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół naszego kościoła. Po procesji poświęcenie ziół i wianków.

• We wtorek przypada Dzień Fatimski. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej. Po Mszy nowenna, różaniec fatimski i procesja Oktawy Bożego Ciała.

• W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy o godz. 8.00.

• W sobotę o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie roku formacyjnego Dzieci Maryi , Ministrantów i Oazy Dzieci Bożych. Po Mszy piknik w ogrodach probostwa.

• W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości.

• W przyszłą niedzielę, w ogrodach probostwa, po Mszach św. Dzieci Maryi będą sprzedawać ciasto i lemoniadę.

• W przyszłą niedzielę kolekta na remont naszego kościoła.

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie parafii. Kolekta z ubiegłej niedzieli 4490 zł.

Logo YouTube