Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

22-07-2023

OGŁOSZENIA 23.07.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23.07.2023r.

• Dziś przeżywamy nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Anny. Kaznodzieją odpustowym jest ks. Ireneusz Gierczycki, nowomianowany kapelan naszego szpitala. Liturgię sumy odpustowej o godz. 11.15 ubogaci śpiew naszego chóru parafialnego św. Cecylii oraz orkiestra. Po sumie zapraszamy do ogrodu parafialnego na koncert orkiestry dętej.

• Zapraszamy na uroczyste nieszpory z kazaniem o godz. 15.00.

• W poniedziałek o godz. 10.00 Msza św. w intencji chorych i starszych parafian z sakramentem chorych i błogosławieństwem Lourdzkim. Po liturgii spotkanie z seniorami przy kawie w Domu Parafialnym.

• W poniedziałek o godz. 11.00 wyjazd dzieci na 3-turnus kolonii w Ośrodku Caritas w Turzy. W tym miejscu dziękujemy Naszemu Miastu za dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży. Dziękujemy również wszystkim innym sponsorom i dobrodziejom. Powrót dzieci z 2-turnusu ok. 14.30-15.00

• W poniedziałek o godz. 17.00 na cmentarzu modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych i Eucharystia. Zalecki – wypominki można składać w zakrystii bądź na cmentarzu przed rozpoczęciem modlitwy. W tym dniu nie ma Mszy Św. wieczornej w kościele.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa i nowenna ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

• W piątek przypada wspomnienie św. Charbela. Po Mszy wieczornej modlitwa przy Jego relikwiach.

• W sobotę po Mszy o godz. 8.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie modlitewne parafialnej grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W przyszłą niedzielę odpust „Porcjunkuli” związany z kultem Matki Bożej Anielskiej.

• Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

• Kolekta w ubiegłą niedzielę kolekta wynosiła 4010 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary. Bóg zapłać również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowych.

• W sobotę, 2 września, organizujemy Festyn Parafialny. Wspólnym wysiłkiem przygotowane są różne atrakcje. Od strony artystycznej gwiazdą Festynu będzie pan Robert Korólczyk, będą również inni artyści znani z telewizji oraz z naszego Miasta. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę choćby przez sponsorowanie nagród małych i wielkich. Rzeczy na nagrody można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Miłe jest też zaangażowanie osobiste w trakcie Festynu.

• Rada Dzielnicy Śródmieście zaprasza seniorów na Weekendowy Uniwersytet Parkowy. Zajęcia odbywać się będą w Parku Miejskim przy ul. Dubiela, koło fontanny. Pierwsze spotkanie dziś o godz. 16.00.

• Parafia św. Jadwigi w Zabrzu organizuje pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 1 do 9 września br. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

 

 

 

 

Logo YouTube