Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

05-08-2023

OGŁOSZENIA 06.08.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

06. 08. 2023

• Dziś święto Przemienienia Pańskiego. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.

• Dziś kończy w naszej parafii wakacyjne zastępstwo ksiądz neoprezbiter Łukasz Rasztar. Dziękujemy za Jego posługę i wygłoszone dziś słowo Boże. Po Mszy ks. Łukasz udzieli parafianom błogosławieństwa prymicyjnego.

• W poniedziałek około godz. 14.30 powrót dzieci z 3 turnusu kolonijnego w Ośrodku Caritas w Turzy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie kolonii dla naszych dzieci. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z panią kierownik Danutą Weps na czele. Dziękujemy naszemu Miastu za dofinansowanie kolonii. Dziękujemy sponsorom i dobroczyńcom. Bóg zapłać!

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.

• W środę o godz. 17.30 Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

• W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Festynu Parafialnego na spotkanie w Domu Parafialnym.

• Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu, by swoją ofiarą pomóc ludziom zniewolonym przez nałogi.

• Trwają zapisy na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

• Istnieje też możliwość wybrania się do Częstochowy na Eucharystię kończącą nasze pielgrzymowanie. Koszt 40 zł. zapisy w kancelarii parafialnej.

• 28 sierpnia pielgrzymka do św. ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy zakończona piknikiem w Turzy.

• Zapraszamy na turnus dla seniorów do Turzy w dniach 28.08 – 06.09. W Ośrodku można wypoczywać cały turnus, bądź tylko wybrane dni. Zapisy w kancelarii parafialnej.

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne i diecezję. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3745 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

• W sobotę, 2 września, organizujemy Festyn Parafialny. Wspólnym wysiłkiem przygotowane są różne atrakcje. Od strony artystycznej gwiazdą Festynu będzie pan Robert Korólczyk, będą również inni artyści znani z telewizji oraz z naszego Miasta. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę choćby przez sponsorowanie nagród małych i wielkich. Rzeczy na nagrody można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mile jest też widziane zaangażowanie osobiste w trakcie Festynu. Mini plakat-zaproszenie w „Informatorze Parafialnym”.

• Bilety-cegiełki na występ p. Roberta Korólczyka do nabycia w kancelarii parafialnej i zakrystii.

 

 

Logo YouTube