Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

27-08-2023

OGŁOSZENIA 27.08.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27. 08. 2023

• Dziś XXI niedziela zwykła w ciągu roku. Jutro swoje 75 urodziny obchodzi pomagający w naszej Parafii ks. prałat Piotr Kansy. Msza w Jego intencji dziś o godz. 11.15. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.

• Dziś swoją posługę w naszej Parafii kończy ks. Paweł Łukaszyk i żegna się z nami głoszonym słowem Bożym. Dziękujemy za Jego posługę i życzymy światła Ducha św. na nowej parafii.

• Od jutra w naszej Parafii swoją posługę kapelana szpitalnego podejmie ks. Ireneusz Gierczycki, który przywitał się z nami kazaniem odpustowym. Jemu również, życzymy światła Ducha świętego w posłudze chorym.

• Jutro pielgrzymka do św. ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy zakończona piknikiem w Turzy. Wyjazd o godz 9.00. Pielgrzymka ta rozpoczyna też turnus dla seniorów do Turzy, który potrwa do 06 września. Mamy jeszcze wolne miejsca.

• Również jutro o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie organizacyjne przed festynem. Obecność wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne działania obowiązkowa.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.

• W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o uświęcenie duchowieństwa. Msza w intencji kapłanów o godz. 8.00 a po niej nabożeństwo.

• W czwartek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym powakacyjne spotkanie Dzieci Maryi, a o godz 19.00 spotkanie ministrantów i lektorów

• Od piątku wracamy do stałego porządku nabożeństw.

• W piątek Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego.

• W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy o godz. 8.00 i o godz. 17.20. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

• W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 7.30 godzinki. O godz. 8.00 Msza rodziny różańcowej, rozważanie I-sobotnie i różaniec.

• W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

• W sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka kobiet do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. (Msza o godz. 11.00). Dojazd indywidualny.

• W sobotę, 2 września, organizujemy Festyn Parafialny. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą występy artystyczne (szczegóły na plakatach i facebook’u), będą zabawy i różne atrakcje dla dzieci i zabawa taneczna na świeżym powietrzu, będą „losy szczęścia” z nagrodami (każdy los wygrywa). Rozpoczynamy o godz. 14.00 i bawimy się do godz. 22.00. Zapraszamy na dobre jedzenie, kawę, domowe ciasto i słodycze. Całkowity dochód przeznaczony jest na remont elewacji naszego kościoła. Rzeczy na nagrody można jeszcze przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapraszamy też do osobistego zaangażowania w trakcie Festynu, każda para rąk się przyda.

• Bilety-cegiełki na występ p. Roberta Korólczyka, lidera Kabaretu Młodych Panów, do nabycia przed kościołem, w kancelarii parafialnej i zakrystii.

• Również w czasie festynu w naszym kościele o godz. 16.00 odbędzie się koncert Chóru Katedralnego „SAGHMOS” w 850. rocznicę śmierci Świętego Katolikosa Wszystkich Ormian Nersesa Sznorhalego (Wdzięcznego) w ramach II Festiwalu Kultury Ormiańskiej.

• W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne i Diecezję.

• Kolekta przeznaczona jest na diecezjalny fundusz inwestycyjny. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3855 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.

• Na stoliku prasowym oprócz stałej oferty dziś nowy numer „Odkryj co zakryte”, można też przed kościołem otrzymać darmowy miesięcznik „Dobre Nowiny”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

• W przyszły czwartek, 7 września, po Mszy szkolnej odbędzie się w Domu Parafialnym spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w rozpoczynającym się roku szkolnym chcą przystąpić do I Komunii Świętej.

 

 

Logo YouTube