Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

17-09-2023

OGŁOSZENIA 17.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17. 09. 2023

• Dziś XXIV niedziela zwykła w ciągu roku. W Sanktuarium w Rudach odbywają się Diecezjalne Dożynki. W łączności z rolnikami i my chcemy dziękować za urodzaje, za chleb powszedni. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20

• W poniedziałek po wieczornej Mszy św. Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi grupa modlitewna Misericordia

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Boskiej Nieustającej Pomocy a po Mszy nowenna.

• W środę wraz z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła.

• W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę szkolną na godz. 17.00.

• W sobotę wspomnienie św. ojca Pio. Po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo przy relikwiach ojca Pio.

• Zmarł ks. bp Jan Wieczorek – pierwszy biskup naszej diecezji. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę o 11.00 w katedrze.

• w sobotę grupa Misericordia będzie przeżywać swoje 40-lecie istnienia. Msza rozpoczynająca to wydarzenie o 14.00 w domu parafialnym.

• Rodzice dzieci klas III, którzy chcą posłać w tym roku szkolnym swoje dzieci do I-Komunii św. proszeni są o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych i oddanie ich w kancelarii parafialnej do końca września.

• Młodzież szkół ponadpodstawowych i dorośli, którzy nie byli jeszcze bierzmowani, mogą się zapisać na przygotowanie do tego sakramentu. Prosimy o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych i oddanie ich w kancelarii parafialnej do końca września.

• Kolekta dzisiejsza na remont naszego kościoła.

• Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3715 zł. Bóg zapłać.

• W dniach 6-7 października planujemy pielgrzymkę do Zabawy (miejsce życia i męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny), Markowej (miejsce życia i męczeństwa rodziny Ulmów), Dębowca (polskie La Salette) i Strachociny (sanktuarium św. Andrzeja Boboli). Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu i nocelgu to 160 zł. Posiłki we własnym zakresie.

• Istnieje możliwość zagłosowania w X Edycji Budżetu Obywatelskiego na projekt P 0028. Projekt ten dotyczy budowy wielofunkcyjnego boiska przy szkole nr. 43. Głosowanie odbywa się od 11.09 do 28.09. Istnieje możliwość oddania głosu po Mszy Świętej przed naszym kościołem.

 

 

Logo YouTube