Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

08-10-2023

OGŁOSZENIA 08.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08. 10. 2023

 Dziś, w XXVII niedzielę zwykłą, w naszej Wspólnocie Parafialnej obchodzimy uroczystość 123 rocznicy poświęcenia kościoła. Dziękujemy Bogu za ten Dom Boży, za to miejsce, które On napełnia swoją obecnością. Dziękujemy za tych, którzy budowali tę świątynię, troszczyli się i troszczą o jej piękno. Dziękujemy Bogu za kapłanów, którzy tu przez lata pełnili posługę duszpasterską i wszystkich tych, którzy angażowali się we wszystkie dobre dzieła naszej parafii.

 Trwa październik, miesiąc poświęcony MB Różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele codziennie o godz. 17.20. Zachęcamy także do odmawiania różańca w naszych rodzinach.

 W kancelarii parafialnej są przyjmowane intencje na nowy rok. Prosimy w tym tygodniu zamawiać tylko msze dziękczynne.

 We wtorek zapraszam na różaniec o godz. 17.20 połączony z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza zbiorowa ku czci Matki Bożej.

 W środę modlitwę różańcową poprowadzą czciciele MB z Szensztatu.

 W czwartek msza szkolna o godz. 17.00 a po niej różaniec.

 W piątek przypada Dzień Fatimski. Różaniec o godz. 17.20; Msza o godz. 18.00, a po niej procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej.

 W sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji naszych nauczycieli i wychowawców.

 W sobotę pielgrzymka Żywego Różańca do Rud. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszy to 30 zł. Wyjazd o 8.30.

 W sobotę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Kolekta na remont kościoła, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem młodzież będzie sprzedawać kremówki po 8 zł.  Dochód przeznaczony na pracę duszpasterską z młodzieżą.

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 3715 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na rzecz naszej Parafii zarówno w kościele jak i przekazywane na nasze konto bankowe.

 Przed kościołem można nabyć kubek z grafiką naszego kościoła w cenie 20 zł.

 W sobotę 21 października pielgrzymka Apostolatu Wspierania Powołań im ks. Teodora Christopha do Miasteczka Śl. Zainteresowanych wspólnym pielgrzymowaniem zapraszamy do kontaktu w kancelarii.

 

Logo YouTube