Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

19-10-2023

OGŁOSZENIA 15.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15. 10. 2023

 Dziś XXVIII niedziela zwykła,. Dzień Papieski. Przed kościołem nasza młodzież sprzedaje „papieskie kremówki” z Wadowic.

 Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.20.

 Jutro, uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska, po Mszy wieczornej grupa modlitewna „Misericordia” zaprasza na „Wieczór Uwielbienia” czyli wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

 We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach nabożeństwa różańcowego, a po niej Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej.

 Od wtorku w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na nowy rok – zarówno dziękczynne jak i za zmarłych.

 W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia.

 W środę wraz z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła.

 W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę szkolną o godz. 17.00.

 W piątek rozpoczyna się XXIII Konwent Wielkiego Przeoratu Polski Templariuszy. W naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. z obłóczynami kapelanów, a po Mszy Droga Krzyżowa.

 W sobotę pielgrzymka Apostolatu Wspierania Powołań im ks. Teodora Christopha do Miasteczka Śl. Zainteresowanych wspólnym pielgrzymowaniem prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

 W przyszłą niedzielę – Niedzielę Misyjną – gościć będziemy w naszej Wspólnocie ojca misjonarza Mieczysława Hałaszko OMI. Kolekta na misje, a przed kościołem okazja do zakupienia kalendarza misyjnego na nowy rok.

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kolekta w ubiegłą niedzielę wraz z I-piątkiem wynosiła 5405 zł. Bóg zapłać.

 Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy od 17 do 22 lutego 2024 roku. Program wywieszony w gablotkach i na naszych stronach FB i internetowej. Karty uczestnika w kancelarii parafialnej.

 

Logo YouTube