Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

03-12-2023

OGŁOSZENIA 03.12.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

03.12.2023

• Dziś I niedzielą adwentu. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. W pierwszym dniu rekolekcji z Marką Bożą Piekarską wkraczamy w adwent a słowo Boże wygłosi nam ks. Wojciech Dytko, którego witamy w naszej Wspólnocie. Poświęcenie lampionów, wieńców adwentowych, opłatków i świec wigilijnych po Mszy o godz. 10.00 i na nieszporach o godz. 17.20.

• Zachęcamy parafian do udziału w naszych rekolekcjach adwentowych: Święci pomagają nam dobrze przeżyć adwent. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy na Mszach o godz. 8.00 i 18.00. oraz po nich tematyczne nabożeństwa ku czci świętych. Msza dla chorych i starszych parafian w środę o godz. 10.00, a po niej adwentowe spotkanie dla seniorów w Domu Parafialnym. Cały plan rekolekcji w gablotkach, Informatorze parafialnym, naszej stronie internetowej i FB.

• Dzisiaj nasza parafia macierzysta św. Andrzeja obchodzi swój doroczny odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00.

• Wszystkie dzieci a także młodzież i dorosłych zapraszamy na Msze roratnie ku czci NMP. Roraty będą odprawiane o godz. 6.30. Przed roratami, zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź. Zachęcamy, by zgodnie z tradycją, dzieci przychodziły na roraty z lampionami. Po Mszy roratniej na dzieci będzie czekała w Domu Parafialnym gorąca herbata i drożdżówka. Podobnie jak w latach ubiegłym prosimy też o przynoszenie do zakrystii słodyczy, które mogłyby stać się nagrodami dla dzieci w różnych roratnich konkursach.

• W poniedziałek wspomnienie św. Barbary. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. za górników i ich rodziny na godz. 10.00.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.

• W środę, zakończenie rekolekcji, kolekta na cele misyjne.

• W piątek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św., które w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.00 (w ramach rorat dla młodzieży)

• Uroczystość ta jest świętem patronalnym Dzieci Maryi – Msza w ich intencji o godz. 18.00 z ustanowieniem nowych „marianek”; oraz grupy Neokatechumenalnej – dla nich Msza w wigilię uroczystości o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

• 8 grudnia to też dzień Matki Bożej czczonej jako Róża Duchowna. Zapraszamy w „Godzinę Łaski dla całego świata” do wspólnej modlitwy o godz. 12.00 w kościele. Na stoliku prasowym do nabycia książeczka przybliżająca nam to nabożeństwo wraz z modlitwami.

• W piątek poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. na Mszach o godz. 6.30 i 18.00.

• Adwentowe Msze (Roraty) dla młodzieży w piątki adwentu o godz. 19.00.

• Przyszła niedziela – II niedziela adwentu – jest dniem modlitwy za Kościół Katolicki na Wschodzie. Kolekta na utrzymanie naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. W przyszłą niedziele będzie także adwentowy kiermasz książki religijnej dewocjonaliów i ozdób świątecznych.

• Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i palenia tytoniu w okresie Adwentu, by przez swoją ofiarę przyjść z pomocą ludziom uzależnionym od nałogów.

• Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz świąteczne świece ozdobne. Można się również zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Nie wyznaczamy żadnej ceny na opłatki, niech to będzie dar waszych serc na cele charytatywne Caritas.

• Dziś kolekta na Seminarium i diecezję, a przed kościołem zbiórka na remont Kalwarii Piekarskiej. Kolekta w ubiegłą niedzielę wynosiła 4185 zł. Bóg zapłać.

 

Logo YouTube