Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

23-12-2023

Ogłoszenia 24.12.2023

Ogłoszenia Duszpasterskie

24. 12. 2023

• Dziś IV niedziele adwentu. Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych. (łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wieczerza postna i wspólne kolędowanie).

• Dziś nie będzie Mszy o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi przedświątecznej pomiędzy dopołudniowymi Mszami.

• Od dziś można nawiedzać naszą żywą szopkę w ogrodach probostwa.

• Od dzisiejszego wieczoru wigilijnego będziemy świętowali Boże Narodzenie. Zapraszamy na pasterkę za parafian o godz. 24.00.

• Msze św. w I i II święto jak w niedzielę, zaś wspólne kolędowanie w kościele o godz. 17.00.

• Jutro sumę bożonarodzeniową o godz. 11.15. uświetni śpiew naszego chóru parafialnego św. Cecylii

• We wtorek, II Święto Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana. Na nabożeństwie kolędowym, o godz. 17.00, poświęcenie owsa ku czci św. Szczepana.

• W środę zgodnie z tradycją po Mszach św. poświęcimy wino ku św. Jana.

• Od środy rozpoczynamy kolędę. Ponieważ Parafianie, którzy zaprosili nas w ubiegłym roku wyrażali chęć ponownego spotkania dlatego do ich domów czujemy się zaproszeni bez potrzeby ponownego zgłaszania. Zaś Parafian, którzy chcą przyjąć księdza w swoim domu, a nie było u nich kolędy w ubiegłym roku, prosimy o zgłoszenie takiego zaproszenia w kancelarii parafialnej. Plan kolędy jest opublikowany w gablotce, naszej stronie internetowej i FB. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont elewacji naszego kościoła.

• W czwartek w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Młodzianków z Betlejem. Zapraszamy szczególnie dzieci na Mszę w ich intencji o godz. 10.00 ze specjalnym błogosławieństwem. Prosimy by dzieci przyniosły ze sobą plansze roratnie.

• W przyszłą niedzielę święto św. Rodziny z Nazaretu, kończymy Stary Rok. Msze w porządku niedzielnym, lecz wieczorna Msza za parafian będzie o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo na zakończenie roku 2023

• W nocy, witając Nowy Rok, zapraszamy do kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem o północy. Kościół będzie otwarty od godz. 23.30 do 0.30.

• W przedsionku kościoła do nabycia opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz świece ozdobne. Dochód z ich sprzedaży jest formą wspierania dzieci z biednych rodzin.

• W czasie ferii zimowych, od 29 stycznia do 5 lutego, chcemy zorganizować zimowisko w Turzy. Staramy się też o dofinansowanie tego wypoczynku przez nasze Miasto. Zapisy w kancelarii parafialnej.

• Dziś kolekta na utrzymanie Parafii. Kolekta 3 niedzieli adwentu wynosiła 5860 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

• Zbiórki pieniężne: Na Pasterce na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej, a w Boże Narodzenie na utrzymanie naszej Parafii.

 

Logo YouTube