Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

14-01-2024

OGŁOSZENIA 14.01.2024

Ogłoszenia Duszpasterskie

14.01.2024

• Dziś przeżywamy 2 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Nieszpory niedzielne o godz. 17.20.

• Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny kolędowe w domach naszych parafian. W tym tygodniu zapraszamy nasze rodziny na wieczorną Mszę św. sprawowaną w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic z głoszonym słowem Bożym. Po Mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Prosimy by przedstawiciel rodziny przyniósł do kościoła wypisaną kartkę z aktualnym stanem osobowym rodziny, by odnotować uczestnictwo w kolędzie w naszych kartotekach parafialnych. Kartkę tą należy wrzucić do skarbony, która będzie stała pod chórem. I tak zapraszamy rodziny z następujących ulic:

• poniedziałek godz. 18.00: 1-Maja, Królewska, Kupki, Kobylińskiego, Mehoffera, Narutowicza,Pułaskiego, Szymanowskiego, Szczęść Boże, Krasińskiego, Padlewskiego, Sądowa, Buchenwaldczyków, W. Walewskiego, Bohaterów Warszawskich.

• środa godz. 18.00: Dyboskiego, Karłowicza, pl. Krakowski, Lutra, Klimasa, Bankowa, Wandy, Targowa, pl. Warszawski, Pośpiecha, św. Floriana, św. Jerzego, św. Urbana, Wolności, Pawliczka, Majnusza, Broniewskiego.

• czwartek godz. 17.00: 3-Maja, św. Marcina, Zakątek, Zana, Klonowa, Ślęczka, de Gaulle’a, Matejki, Wyczółkowskiego, Roosvelta, Reymonta, Spichrzowa, Tuwima.

• piątek godz. 18.00: Sienkiewicza, Górnośląska, Rostka, Chojnickiego, Zamoyskiego, Mochnackiego, Konopnickiej, Opolska, Kamienna, św. Cecylii, Monte Cassino, Dembowskiego, Batorego, Szramka, Szkolna, Pileckiego, Zielińskiego, Orzeszkowej, Dębowa, Rejtana, Jagiełły, Rataja.

• Prosimy tak zorganizować swój czas by przynajmniej jedna osoba z rodziny mogła uczestniczyć w Mszy kolędowej. Ofiary kolędowe będą przeznaczone na remont naszego kościół. Można je złożyć w czasie kolekty na Mszach kolędowych, przelewem na konto parafialne z dopiskiem „Ofiara kolędowa”, bądź jako ofiara kopertowa.

• We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna.

• We wtorek „Dzień Judaizmu” w Kościele katolickim w Polsce

• W środę na Mszy o godz. 18.00 wraz z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła. O 17.30 modlitwa różańcowa.

• W czwartek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Kościoła. Msza szkolna o godz. 17.00

• W przyszłą niedzielę, z ustanowienia papieża Franciszka, będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Zapraszamy na koncert kolędowy naszego chóru św. Cecylii wraz z orkiestrą na godz. 16.00

• W przyszłą niedzielę kolekta na remont elewacji naszego kościoła.

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła. Kolekta z święta Trzech Króli wyniosła 4.235 zł. A z poprzedniej niedzieli to 5.185 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, także ofiary kolędowe.

• Wszystkich parafian zachęcamy do podarowanie na nasz kościół 1,5% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze.

 

 

 

 

Logo YouTube