Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

21-01-2024

OGŁOSZENIA 21.01.2024

Ogłoszenia Duszpasterskie

21.01.2024

 Dziś 3 Niedziela Zwykła w ciągu roku. Z ustanowienia papieża Franciszka, obchodzimy ją jako Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do osobistej i rodzinnej lektury Pisma św.

 Zapraszamy dziś do kościoła na koncert kolędowy naszego chóru św. Cecylii wraz z orkiestrą na godz. 16.00

 Dziś Dzień Babcia jutro Dzień Dziadka.

 Do czwartku trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 Od poniedziałku zapraszamy młodzież i dorosłych na katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Katechezy prowadzone przez księży i katechistów świeckich będą się odbywać w naszym Domu Parafialnym w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45.

 We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej nowenna połączona z modlitwą do św. o Pio

 W środę o godz. 18.00 Msza za + ks. prałata Franciszka Pieruszkę w rocznicę urodzin.

 W czwartek msza szkolna o godz. 17.00

 W sobotę po Mszy o godz. 8.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy.

 W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Chorych na Trąd. Kolekta na utrzymanie naszego kościoła.

 Wszystkich parafian rozliczających się z Urzędem Skarbowym zachęcam do podarowanie na nasz kościół 1,5% swojego podatku. NR KRS 0000283966 cel szczegółowy Parafia św. Anny Zabrze. Kancelaria parafialna służy pomocą przy wypisaniu stosownego formularza PIT.

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont elewacji naszego kościoła. Kolekta z poprzedniej niedzieli to 4810 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dziękujemy również za ofiary kolędowe.

 Spotkania i Msze św. dla rodziców z dziećmi z autyzmem, zespołem Downa, porażeniem mózgowym i innymi rodzajami niepełnosprawności będą się odbywały w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 w parafii Niepokalanego Serca NMP w Zabrzu. Zapraszają ojcowie Franciszkanie z Zabrza.

 

Logo YouTube