Święta Anna na obrazie nastawy ołtarzowej
Rzymskokatolicka Parafia

świętej Anny w Zabrzu

14-04-2024

OGŁOSZENIA 14.04.2024

ogłoszenia duszpasterskie
14.04.2024
• Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Niedziela Biblijna.
Swięto Chrztu Polski. Zachęcamy do czytania Pisma św. w naszych rodzinach. W naszej Wspólnocie gościmy ks. Alojzego Alberta Malcherczyka SCJ z parafii św. Teresy w Irpinie na Ukrainie. Ks. Alojzy głosił nam słowo Boże i poprosi o wsparcie budowy kościoła.
• Nieszpory niedzielne dziś o godz. 17.20.
• W poniedziałek spotkanie z rodzicami dzieci przed I-Komunią o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
• W poniedziałek po Mszy o godz. 18.00 grupa „Misericordia” zaprasza na „Wieczór Uwielbienia”.
• We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
• W środę wraz z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła. 17.30 różaniec i 18.00 Msza św. (transmisja na żywo www.tvimperium.pl)
• W czwartek w naszej parafii odbędzie się spotkanie z trzecią czwartkową katechezą o Eucharystii w ramach Kongresu Eucharystycznego: 17.30 Wspólna Adoracja i o 18.30 Msza św. z katechezą. Zwracamy uwagę na fakt iż godzina Mszy w czwartkowy wieczór z racji Kongresu została przesunięta na godz. 18.30. Zapraszamy zarówno dzieci i młodzież w ramach Mszy szkolnej jak i innych parafian do licznego udziału w tym wydarzeniu.
• W sobotę spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich po Mszy o godz. 8.00 w Domu Parafialnym.
• W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele
• W przyszłą niedzielę w ramach Kongresu Eucharystycznego odbędzie się w naszym Kościele tzw STATIO II, jedno z głównych wydarzeń Kongresowych w Diecezji, w którym będzie uczestniczył ks. biskup ordynariusz Sławomir Oder, ks. bp Andrzej Iwanecki oraz gość honorowy ks. kard. Gerhard Muller.

Program spotkania jest następujący:
 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego
 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
 16.30 Katecheza głoszona przez ks. kardynała Gerharda Muller
 17.30 Modlitwa prowadzona przez Oazę Rodzin
 18.00 Msza pod przewodnictwem ks. Kardynała z udziałem naszych księży biskupów oraz kapłanów z naszej diecezji.
 Agapa – spotkanie uczestników przy kawie i ciastku.
• Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym spotkaniu. W tym miejscu warto przypomnieć, że zaszczyt goszczenia tak ważnego dostojnika kościelnego jakim jest kardynał w naszym kościele ostatnio miał miejsce w latach 50-tych XX wieku kiedy dwukrotnie gościliśmy Prymasa Tysiąclecia, bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Katecheza i Msza św. będą transmitowane na żywo w www.tvimperium.pl.
• Prosimy również o pomoc w przygotowaniu tego spotkania. Prosimy o upieczenie ciasta na agapę i jego dystrybucji. (gotowość do upieczenia ciasta prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej).
• W przyszłą niedzielę kolekta na remont elewacji naszego kościoła. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie naszego kościoła, a przed kościołem zbiórka na pomoc w budowie kościoła w Irpinie na Ukrainie. Kolekta z ubiegłej niedzieli wynosiła 6125 zł., a zbiórka na cele Caritas 1700 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
• Zapraszamy na wypoczynek do Ośrodka w Turzy:
turnus dla seniorów
 20 – 29 maja
kolonie dla dzieci
 1 – 15 lipca (dzieci młodsze)
 15 – 29 lipca (dzieci starsze)
 29 lipca – 12 sierpnia

Logo YouTube