OGŁOSZENIA 12.04.2026
- Dzisiaj II niedziela Wielkanocna, święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Św. Faustyna zapisała w „Dzienniczku” słowa Pana Jezusa: „Pragnę aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar” (699). Zamiast nieszporów zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
- Dzisiejsza niedziela jest również świętem Kościelnej Organizacji Charytatywnej Caritas pomagającej potrzebującym na całym świecie. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za podejmowane trudy na rzecz chorych, starszych i ubogich. Dziękujemy także parafianom, którzy włączają się w różne akcje Caritas w ciągu całego roku.
- Od poniedziałku wznawiamy w naszym kościele codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu i posługę „stałego konfesjonału”.
- We wtorek o godz. 18.00 Msza w intencjach polecanych Matce Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna.
- W środę wraz z Templariuszami modlimy się o nawrócenie wrogów Kościoła.
O godz. 17.30 różaniec i o 18.00 Msza św. - W czwartek nasi księża wikarzy udają się wraz z maturzystami na pielgrzymkę do Częstochowy.
- W czwartek Msza szkolna o godz. 17.00
- W piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę o godz. 18.00 i po niej na katechezę.
- W sobotę po Mszy o godz. 8.00 odbędzie się w naszym kościele spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy członków Apostolstwa, a także wszystkich chętnych.
- W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy niedzielę biblijną. Kolekta na spłatę zadłużenia za remont naszego kościoła.
- Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie parafii, a przed kościołem zbiórka na cele Caritas.
- Kolekty i ich wysokość
Wielki Czwartek 1730,-
Wielki Piątek (adoracja Krzyża i Boży Grób) 5615,-
Wielka Sobota + Wielkanoc 10170,-
II święto 5115,-
Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
